Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Haldex 1gen - trwałość

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Haldex 1gen - trwałość

    Chodzi mi po głowie jedno pytanie - jaka jest trwałość całego układu napędowego tylnej osi w Octavii I 4x4?

    Po iluset tysiącach km mogą być konieczne wymiany tych specyficznych i nietypowych jak na standardową Octavię elementów?

    Jaki jest wtedy ewentualny koszt części i robocizny, oraz jak z dostępnością jednego i drugiego?

    Załóżmy wariant optymistyczny (olej w haldex wymieniany od nowości co 15kkm) i wariant pesymistyczny ('a to tam trzeba coś wymieniać')

    Z góry dzięki za info!

  • #2
    Zamieszczone przez Mościcki Zobacz wpis
    Załóżmy wariant optymistyczny (olej w haldex wymieniany od nowości co 15kkm)

    Nikt raczej tak nie wymienial, bo i raczej nie ma takiej potrzeby.

    Norma to 60-90kkm.


    A z trwaloscia jak z elementami mechanicznymi polaczonymi z elektronika. Raz moze dzialac dlugo, a innym razem moga byc problemy.
    Spritmonitor.de

    Komentarz


    • #3
      Oczywiście walnęło mi się z 15k, dla oleju jest chyba 30k?

      Wysłane z mojego Mi 4i przy użyciu Tapatalka

      Komentarz


      • #4
        Haldex 1 generacji powinno się serwisować co 30kkm
        Mam przejechane 326kkm i wszystko gra. Regularny serwis i raz wymieniłem pompkę (ok. 600zł)
        Ważne, żeby przy wymianie oleju zdjąć kapę (nr 1) i ją wyczyścić, potem wymienić uszczelkę.
        Klucz do filtra kosztuje 100zł (kupiłem i dałem mojemu mechanikowi w prezencie
        Wraz z wymianą oleju w haldexie wymieniam olej w tylnym dyferencjale - moje widzi mi się

        Filtr oleju: 02D525558A ok. 140zł
        Olej: G052175A1 ok. 100zł
        Uszczelka kapy: 02D525089A ok 10zł

        Komentarz


        • #5
          kapa i reszta
          Załączone pliki

          Komentarz


          • #6
            1 generacja to 98-2002 roku

            2 generacja byla juz od 2002 roku, wiec O1 na nia tez sie lapala.

            W O2 byla juz 3 generacja
            Spritmonitor.de

            Komentarz


            • #7
              O, to pewne z tą 2gen w OI?

              Wysłane z mojego Mi 4i przy użyciu Tapatalka

              Komentarz


              • #8
                Nie wiem, numery sie zmienialy w trakcie produkcji. Baza wiedzy mowi o roznych generacjach haldexa i w 2002 pojawia sie druga generacja. W O2 byla juz 3, bo zupelnie inaczej wyglada caly ten tylny most.
                Spritmonitor.de

                Komentarz


                • #9
                  Hej,
                  Napęd Haldex jest bardzo trwały przy odpowiednim serwisowaniu. Olej co 30Kkm, filtr co 60Kkm.

                  Odnośnie generacji to nie spotkałem się nigdy z 2 generacją w Octavii 1 - zawsze 1 generacja. Druga generacja Haldexa była montowana w drugiej generacji Octavii - potem doszła 4 generacja Haldexa, z tego co wiem z doświadczenia to w SCOUTach. Odnośnie 3 generacji Haldexa - nie istnieje takowa w VAG group - jest to delikatnie zmieniona 2 generacja dla Volvo i Forda.

                  Pozdrawiam
                  Mr Haldex - jak umiem to zawsze pomogę.
                  www.awdcarparts.com

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X