Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

problem z odpaleniem przy niższych temperaturach i na zimnym silniku.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • problem z odpaleniem przy niższych temperaturach i na zimnym silniku.

    Octavia 1 1.9 tdi 110 km asv
    początek jak w temacie. Odpalić odpali ale... Jak było -15 stopni to musiałem podgrzać świece chyba z 15 razy dopiero odpalił ale i to z trudem, puścił wielką szarą chmurę i trochę nim zatelepało i było później ok. Wykręciłem świece i sprawdziłem na krótko pod aku i świece po 2 może 3 sekundach zaczęły się świecić, więc chyba dobre. Aku kupiony 2 miesiące temu (zresztą po tej nocy kiedy było -15 zabrałem aku do domu i na drugi dzień objawy były takie same, nawet go trochę podładowałem). Przy -5, -9 stopniach to wystarczyło podgrzać świece 3 razy i odpalił chmura troszeczkę mniejsza, ale i tak czuć i słychać że ma problem z odpaleniem. Listwa ta co idzie do świec dobrze "wkliknięta" prąd do niej też dochodzi bo sprawdziłem miernikiem napięcia 12V.
    Dodam że jak przekręce zapłon to kontrolka świec świeci ok 5 może 7 s. czy ile tam powinna się świecić :P coś koło tego. Później jak zgaśnie to czekam jeszcze 2 s. aż przekaźnik da znać "kliknięciem". No i jak już odpali to dodam jeszcze że kontrolka grzania świec miga ( a taka rzecz dzieje się od 3 tyg. , chodzi o miganie kontrolki). A co do odpalania to może tak od 1 tyg. tak się dzieje może 2 bo wcześniej nie było takich mrozów.
    Ma ktoś może jakiś pomysł co to może być?? Jeżeli chodzi o przekaźnik to jego nie sprawdzałem. Z góry dziękuje za pomoc.

  • #2
    Sprawdź początek wtrysku. Jest bardzo ważnym parametrem rozruchu, głównie zimnego silnika. Stop masz?
    www.k-mot.pl
    Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
    Autoholowanie.
    Robert Kulma

    Komentarz


    • #3
      Jeśli chodzi o migającą kontrolkę od świec żarowych proponuje sprawdzić światła stopu.
      Jaki przebieg ma auto...!

      Komentarz


      • #4
        Przebieg to 266000 (czy kręcony to nie wiem...). Jeżeli chodzi o światła stopu to są. W klapie bagażnika co jest to trzecie dodatkowe to faktycznie spaliły się dwie albo trzy żarówki. Ale to stało się jakieś 1.5 miesiąca temu (czemu nie wymieniłem? nie wiem:P) a kontrolka świeci się od dwóch tygodni...
        A co do wtrysku to się będę musiał przyjrzeć.

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X