Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

O1, 1.9tdi ALH, osłabienie siły hamowania

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • O1, 1.9tdi ALH, osłabienie siły hamowania

    Cześć,
    Auto (O1, 1.9tdi ALH) niby sprawuje się OK, ale po tygodniowym postoju na osiedlowym parkingu, wczoraj ruszałem w trasę, i nagle przy hamowaniu okazało się, że pedał jest jakoś dziwnie miękki i auto słabiej hamuje. Nawet gdy silnik osiągnął 90st. C, to dalej nie było poprawy hamowania, nie ma pisków z tarcz/klocków, więc wątpię, żeby to były zużyte okładziny. Jeździłem i dzisiaj, pedał hamulca niby nie jest taki miękki jak wczoraj, wydaję się prawidłowo, ale jednak skuteczność hamowania nie jest taka jak była jeszcze przed postojem. Nie ma utraty mocy, turbo ciągnie jak trzeba, więc obstawiam, że to nie jest usterka pompy podciśnienia.
    Czy miał ktoś z Was podobne doświadczenia?
    Pozdrawiam,
    Paweł


  • #2
    Ja myślę, że nic się nie dzieje. Auto postało tarcze przyrdzewiały i przez jakiś czas trzeba je "przytrzeć". Sam piszesz, że na następny dzień wydaje się, że jest już prawidłowo, ale ciągle siła hamowania jest mniejsza niż poprzednio. Jednakże nie masz potwierdzenia na to , nie robiłeś pomiarów siły hamowania przed i po postoju, prawda ? Jest to tylko twoja subiektywna ocena.
    Kiedyś jeden mądry gość powiedział, że największym kłamcą jest nasz umysł. Nie obraź się ale myślę, że zaraz po ruszeniu rzeczywiście siła hamowania była mniejsza, ale teraz jeden czy dwa dni później już ci się tylko wydaje, że coś jest nie tak.
    Oczywiście mogło się zdarzyć, że np. zapiekły się prowadnice, ale osobiście uważam , że na razie nie powinieneś nic robić, a wszystko wróci do normy. Pozdrawiam.

    Komentarz


    • #3
      Zobaczymy, poobserwuje w kazdym razie nie podoba mi sie to, bo nie czuje sie pewnoe w trakcoe jazdy. Pedal hamulca, dzis obserwowalem, ale chyba nie jest jednak ok, bo jest twardy i nie chowa sie do konca, zeby auto zahamowac musze tetaz na prawde mocniej depnac, zobaczymy w weekend nastepny przy dluzszej trasie.
      Pozdrawiam,
      Paweł

      Komentarz


      • #4
        Pomęcz trochę ten hamlec. Depnij parę razy mocniej może się rozrusza. A jak dalej nie będziesz zadowolony, to podjedź na stacje diagnostyczną niech ci sprawdzą hamulce na rolkach. Pozdrawiam.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez pauletto007 Zobacz wpis
          Pedal hamulca, dzis obserwowalem, ale chyba nie jest jednak ok, bo jest twardy i nie chowa sie do konca, zeby auto zahamowac musze tetaz na prawde mocniej depnac
          Jeśli twardy to sprawdź podciśnienia, może jednak gdzieś tam trochę ucieka.

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X