Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

co sie włacza w silniku po odpaleniu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • co sie włacza w silniku po odpaleniu

    Witam, zaraz albo kilku sek po odpaleniu zimnego auta słysze tak jakby załaczył mi sie wentylator, coś podobnego jak suszarka do włosów ale to nie Link razu wyłacze silnik i słysze jak to cos zwalnia i sie zatrzymuje a po ponownym odpaleniu wszystko jest ok. Rozrusznik?? troche inaczej pracuje i wydaje inny dziwiek a poza tym nie powinien właczać sie chwile po odpaleniu

  • #2
    Pompa "wtórnego powietrza" włącza się z reguły na zimnym silniku i pracuje przez kilkanaście sekund. Ma to na celu utrzymanie prawidłowego składu spalin do chwili nagrzania silnika. Wygląda jak "silnik odkurzacza".

    Komentarz


    • #3
      dokładnie coś takiego! Dziwne bo mam auto 3 lata prawie 100k przejechane a dopiero teraz sie właczyło, czemu??

      Komentarz


      • #4
        no tak sprawdziłem właśnie pompę wtórnego powietrza i okazało sie ze miałem odłączony przewód do zaworu powietrza wtórnego w zeszłym tygodniu zmieniałem olej w warsztacie i pewnie wtedy musieli odłaczyć debile, jakie konsekwencje moga byc jazdy z odłączonym przewodem do zaworu??

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez gringo_on Zobacz wpis
          no tak sprawdziłem właśnie pompę wtórnego powietrza i okazało sie ze miałem odłączony przewód do zaworu powietrza wtórnego w zeszłym tygodniu zmieniałem olej w warsztacie i pewnie wtedy musieli odłaczyć debile, jakie konsekwencje moga byc jazdy z odłączonym przewodem do zaworu??
          Raczej nie ewentualnie mogło sypnąć checkiem na blacie, ale jak nie sypnęło to podłącz i śmigaj. Tak jak koledzy piszą ten wynalazek dmucha przez jakiś czas po odpaleniu zimnego silnika.
          Pytanie po co odłączać wtyczkę od pompy do wymiany oleju? To jak zdejmować krawat żeby zrobić siku.
          ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
          Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
          Spalanie - Motostat.pl
          Spalanie - Motostat.pl

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X