Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Głośny gwizd turbiny 1.9tdi 110km [O1u5]

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Głośny gwizd turbiny 1.9tdi 110km [O1u5]

    W mojej octavii 1u5, którą dostałem po ojcu jest dziwny problem z turbo. Generalnie ta, która była od nowości w aucie już dawno wyzionęła ducha i została wstawiona regenerowana. Zaś wydaje mi się, że odkąd auto wtedy wyszło z warsztatu - po dzień dzisiejszy cisnąć powyżej 1800-1900 (głównie od 2000) obrotów - strasznie świszczy i gwiżdże. Moc jest, obroty nie spadają i leci około 200km/h po autostradzie, ale świst jest bardzo upierdliwy bo słyszę go bardzo wyraźnie nawet przy zamkniętych szybach a co dopiero piesi czy auta, które wymijam. Jest zdecydowanie za głośno. Mechanik dopiero co wymienił jakąś rurkę od cisnienia w niej bo rzekomo była rozwalona (?) ale to w niczym nie pomogło prócz tego, żę chyba przyjemniej teraz leci.

    Dodatkowo ma dziwną przypadłość. Czasem po odpaleniu silnika, auto nie ma kompletnie mocy, albo ma jej mniej, albo po prostu turbo nie działa. Wtedy muszę zgasić i włączyć silnik ze 3-4 razy aż wreszcie załapie.

    Jakieś porady co mogę sprawdzić? Dodam, że ciężko ustalić miejsce gwizdów gdyż kręcąc nim w miejscu takowych nie ma. Jedynie dodając gazu w drodze pojawia się on dość intensywnie. Po odpuszczeniu gazu ucicha.

  • #2
    1) Jeżeli przechodzi w tryb awaryjny to trzeba sprawdzić czy gruszka lub kierowniczki nie haczą. Przydałoby się podpiąć pod kompa i sprawdzić błędy i zrobić loga.
    2) Turbo źle zregenerowane i jest niedoważone.
    3) Dziura w wydechu.

    Komentarz


    • #3
      Podłączyłem się na własną rękę i vcds w wersji lite wykazał 3 błędy:
      17965
      18057
      16955
      Coś Wam mówią?
      Odnośnie tego błędy od ABS'u to myślę, że może to być skutek pewnej sytuacji gdy zaciął się czujnik raz i nie działał w ogóle ABS. Pomogło odłączenie akumulatora i ponowne podłączenie i do dziś jest ok.
      Ostatnio edytowany przez Palit; 29285.

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X