Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Płyn chłodniczy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Płyn chłodniczy

    Witam mam problem z płynem chlodniczym. Płyn wymieniony przed zimą. Zaglądam do zbiornika wyrownawczego a tam moim oczom ukazuje się dziwny nalot na płynie zdjęcie w załączniku. To brunatna piana która pływa sobie po płynie. Temperatura nie skacze płynu nie ubywa ani przybywa olej w normie żadnych białych mazi pod korkiem. Auto nie kopci na biało
    Nie wiem co to jest bo pierwszy raz coś takiego widzę. Czyżby coś nie tak było z tym koncentratem proszę znawców o pomoc DSC_0020.JPG ​​​​​​​

  • #2
    Napisz coś więcej. Jaki silnik ? Jaki płyn miałeś ? Jakiego użyłeś podczas wymiany ?

    Komentarz


    • #3
      Silnik 1,9 tdi asv 110 km. Przed wymiana był g 12 po również

      Komentarz


      • #4
        Imo jest grube podejrzenie w kierunku upg. Wymień płyn na nowy, wcześniej wypłucz układ chłodzenia zalej nowym płynem i sprawdź koszty groszowe a jak się powtórzy to na 99% masz UPG.
        Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
        ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
        Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
        Spalanie - Motostat.pl
        Spalanie - Motostat.pl

        Komentarz


        • #5
          Płyn wymieniony na nowy układ wyplukany. Stary płyn dosłownie smierdzial octem i pływaly w nim jakby oczka jak w rosole. Napewno nie był to olej znajomy mechanik też stwierdził że to nie olej a on pierwszy raz coś takiego widzi
          Narazie w zbiorniczku znalazła się delikatna pianka ale podejrzewam że to może pozostałości które gdzieś tam po układzie się jeszcze nie wyplukaly. Zebrałem to i zobaczymy co wyjdzie narazie nie przybywa tego cholerstwa

          Komentarz


          • #6
            U mnie na powierzchni płynu pływała czarna piana a na ściankach zbiorniczka robił się nalot . Przy wymianie rozrządu powiedziałem mechanikowi żeby wypłukał układ. Czarna piana zniknęła, ale pojawiła się biała, pewnie pozostałość środka do płukania.
            Wypłukałem więc sam układ chłodzenia: 3 razy zalewałem układ wodą destylowaną i robiłem trasę ok 20km żeby płyn który pozostaje w bloku wymieszał się z wodą.
            Czarna piana to był prawdopodobnie wynik dolania uszczelniacza, bo po płukaniu wymieniłem uszczelkę po termostatem a później sam termostat bo trochę ciekło, po fakcie sadzę że winny był oring czujnika temperatury.

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X