Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

1.9 TDI AHF 110 coś stuka, tyrkocze w silniku

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • 1.9 TDI AHF 110 coś stuka, tyrkocze w silniku

    Cześć chłopaki!
    Mój drugi problem z autem.
    Coś stuka, tyrkocze w silniku. Podejrzewam szklanki albo wtryski lecz nie wiem jak to sprawdzić. Choć jeszcze piszą, że może jakiś krzyżak w pompie wtryskowej albo jakaś sprężyna - nie wiem co mają na myśli.

    Jak silnik zimny, zima to zawsze poranne odpalenie to rano stuka dość głośno i to dłuższy czas. (nigdy nie stałem rano i nie czekałem aż przestanie stukać ale 1-2 minuty nie wystarcza) Jak przejadę 6 km silnik złapie temperaturę i zatrzymam auto to jest cisza ale auto postoi włączone 5-15 minut i znowu stukot się zaczyna - silnik ma temperaturę 90 stopni.
    Jak na dworze jest plusowa temperatura to zdarza się odpalić, że nic nie stuka ale jest to rzadko. Jak stuka to czasami po 1 minucie przestaje lecz mówię przejadę kawałek silnik złapie 90 stopni stanę gdzieś na dłuższy moment i zaczyna znowu stukać.

    Nie chcę tego bagatelizować po drugie przez ten dźwięk nie słuchać pięknego klekotu 1.9 TDI tylko jakieś stuki metaliczne....
    Od razu zaznaczę, że lałem to oleju silnikowe oraz do ropy specyfiki (do oleju jakiś tani, ale do ropy jeden z lepszych ten Liqual moly) ale nic to nie dało.
    Olej jak zmieniałem to zmieniłem z Castrola Edge 5w40 na Motul Long Life 5w40 ale to nic nie dało.
    Teraz szykuje mi się wymiana - może macie jakieś propozycje?? Może jakiś inny lepszy olej do 1.9 TDI albo coś dolać znowu.
    Fakt, że za 15 tys.ale jak trzeba to szybciej mam też wymianę rozrządu - może wtedy coś wymienić, sprawdzić??
    Octavia 1 Laurin&Klement 1.9 TDI 110KM

  • #2
    Kolego , zdejmij pokrywę zaworów i zobacz jak wyglądają szklanki i wałek rozrządu czy nie maja śladów wytarcia a szklanki dziur .ok pokrywa jest na kilku śrubkach i tak najszybciej sprawdzisz ich stan , jeżeli uszkodzone będą szklanki to i pewnie wałek również będzie nosił ślady wiec przy jego wymianie trzeba zwalić rozrząd .
    Był ATD 101KM 240NM a teraz jest

    ARL 185KM 371NM http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...lies/smile.png i teraz czuć że auto jedzie http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...es/biggrin.png

    https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-k...5-IDeGVGr.html

    Komentarz


    • #3
      Dzisiaj np. 3-4 stopnie na plusie. Po nocy, rano odpalam i stuka ale po 15 sekundach cisza. Jadę 5 kilometrów staję na parkingu i dalej cisza, cisza cisza. Wyłączam idę do sklepu na jakieś 15 minut.Wchodzę, odpalam i cisza. Jadę do domu. Staję pod domem i nadal cisza. Dzisiaj jest normalnie. Nie wiem jak po dłuższym postoju na włączonym silniku....
      Wczoraj było o wiele gorzej...
      Octavia 1 Laurin&Klement 1.9 TDI 110KM

      Komentarz


      • #4
        W VP wałek jest dożywotni. Możliwe, że któraś szklanka ma przycięty zaworek i stuka. Kumaty mechanik bez problemu to zdiagnozuje.

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X