Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

kołysanie auta przy małych prędkościach co to ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • kołysanie auta przy małych prędkościach co to ?

    Witam !
    Może ktoś miał już taki przypadek :
    kołysze autem ( buja na boki , szczególnie z tyłu ) podczas jazdy przy małych prędkościach , gdy to nastąpiło ok. 4 -5 m-cy temu to zleciłem :
    1. wymianę amortyzatorów z tyłu ( przód wymieniałem rok temu) ,, po wymianie objaw się nasilił
    2. spróbowałem wykonać geometrię 3D ( bo to Octavia 4x4) , jednak na stacji nie mogli nic ruszyć , śruby zapieczone
    3. wymieniłem wahacze z tyłu
    4. geometria 3D wykonana , jest ciut lepiej , ale dalej buja

    Nie wiem co to może jeszcze być : sprężyny , gumy silnika , może coś jeszcze Wam przychodzi do głowy.
    Nadmienię że dwumasę wymieniałem 3 lata temu ( w sumie chyba niepotrzebnie ) , przyczyną drgań okazała się wtedy półoś .
    Na nowej dwumasie zrobiłem 60 tys.


    Za wszelkie podpowiedzi będę wdzięczny .


    Pozdrawiam
    Andrzej

  • #2
    Sprawdzałeś czy felgi proste? na wyważarce może wyjść OK, a felga może być jajem.

    Komentarz


    • #3
      Sprawdź opony oraz tuleje tylnej belki , miałem to samo . Były wyrobione tuleje belki i zdzierało opony z wewnętrznej strony . w 3 miesiące zrobiłem 20 000 km ,

      Komentarz


      • #4
        Też mi to wygląda na krzywą felgę lub oponę.

        Komentarz


        • #5
          Obstawiam opony do wymiany. W poprzednim samochodzie miałem takie coś. Bujało przy małych prędkościach. Skoro mówisz że z tyłu najbardziej to zamień tył na przód i sprawdzisz czy przeniesie się bujanie na przód.
          U mnie poleciały druty w oponie, przypuszczam że od obciążenia, bo były 3 letnie i bieżnik wysoki jeszcze.


          Moje MPI

          ...Dominik...

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X