Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przy skręcie lewo słychac tarcie w prawym tylnym kole.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Przy skręcie lewo słychac tarcie w prawym tylnym kole.

    Panowie taka przypadłość, przy skręcie w lewo (najwyraźniej słychać podczas jazdy na rondzie ) słychać szurający pulsujący odgłos z tylnego prawego koła ( takie mam wrażenie co do lokalizacji ) Hmm coś takiego jakby kolo obcierało o nadkole , nie jest to dźwięk metaliczny . Intensywności tzn. głośność i częstotliwość zależy od prędkości . Przy jeździe na wprost tego nie słychać . Bębny i szczęki po wymianie " przejechały "ok 60 tyś. km. . Na przeglądzie technicznym wszystko było w porządku. Maił ktoś podobny problem. jakieś podpowiedzi, sugestie.
    1.9 TDI ALH 2004
    UNIDEN PRO 520XL + Wilson Little Will

  • #2
    A jak przekraczasz prędkośc grubo ponad 100 km/h nic nie słychać z tego koła? może to początek końca łożyska w tylnim prawym kole? no chyba że jeżdzisz po rondzie jak rajdowiec i masz już gume w tylniej belce wygiełdaną. Ale wtedy byś miał ślady opon na nadkol od strony bagażnika.

    Komentarz


    • #3
      To zanieczyszczenia w tylnym prawym hamulcu , rdzawy syf na bębnie i tarczy na której montuje się szczęki i resztę powodował taki efekt . Po oczyszczeniu jest OK . Przy okazji wyczyszczony został lewy tylny hamulec . Powinno się okresowo sprawdzać i oczyszczać z brudu i rdzy te miejsca
      1.9 TDI ALH 2004
      UNIDEN PRO 520XL + Wilson Little Will

      Komentarz


      • #4
        Żona w fabii II ma bębny z tyłu i tak po tym co napisałeś dopiero skojarzyłem, że też bywały u niej podobne historie. Kiedyś jak wyjechaliśmy na urlop zostawiła auto w garażu na ręcznym to bębny tak złapały, że nie było mowy ruszyć oba koła blokowały a zdjąć to tyle młotków dostały, że hoo...
        Teraz przy każdej zmianie kół na sezon czyszczę to z pyłu i jest spokój.

        Ale pomysłodawcy za umieszczenie tej konstrukcji należy się solidny wp...ol...
        ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
        Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
        Spalanie - Motostat.pl
        Spalanie - Motostat.pl

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X