Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

po wymianie piasty trzyma hamulec OI

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • po wymianie piasty trzyma hamulec OI

    Witam. Dzisiaj wymieniłem piaste w prawym tylnym kole. szczęk nie ruszałem. Przy zakładaniu bęben musiałem przeszlifowac bo nie chciał wejść (był rant). Po przejechaniu 3km czuje ze trzyma hamulec w tym kole. Nie wiem czy się to musi ułożyć ?

  • #2
    Cofnąłeś samoregulator (klin)…?
    Dobrze jest go dobrze oczyścić bo jak szczęki szwankują to właśnie pordzewiały klin jest tego przyczeną

    Komentarz


    • #3
      Nic tam nie ruszalem.

      Komentarz


      • #4
        A przez bęben da się go zluzowac ?

        Komentarz


        • #5
          pawlak49 wykręć jedną szpilkę i przez otwór zlokalizuj klin samoregulatora i podepchnij go do góry to się zluzują szczęki .ok
          Był ATD 101KM 240NM a teraz jest

          ARL 185KM 371NM http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...lies/smile.png i teraz czuć że auto jedzie http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...es/biggrin.png

          https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-k...5-IDeGVGr.html

          Komentarz


          • #6
            Dzięki za odp. Jutro zadzialam. Widziałem przed chwilka filmik jak facet luzuje srubokretem ten klin. Otwór jest mniej wiecej na godz. 13. Dobrze mówię ?

            Komentarz


            • #7
              Dobrze coś koło 13. Najlepiej jednak gdybyś ściągnął bęben i zobaczył jak ten klin wygląda bo jak nigdy tego nie widziałeś to może być trudno trafić ale nawet nie o to chodzi bo przy okazji oczyścisz mechanizm i będziesz miał na kilka miesięcy spokój. Ten klin jak jest brudny lub przyrdzewiały to lubi "łapać" i wtedy masz to co masz. Ja mam ten sam "patent" w fabii II i przy każdej zmianie kół zima/lato czyszczę ten mechanizm. Możesz go delikatnie po oczyszczeniu smarem np. grafitowym ale to dosłownie tylko natłuścić żeby nie kleił pyłu a nie korodował.

              A tak na marginesie za te bębny podobno "tańsze" w produkcji to bęben się należy ale konstruktorom...
              Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
              ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
              Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
              Spalanie - Motostat.pl
              Spalanie - Motostat.pl

              Komentarz


              • #8
                Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Po pracy zabiore się do roboty.
                Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

                Komentarz


                • #9
                  I jak poradziłeś? Jaka przyczyna?
                  ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                  Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                  Spalanie - Motostat.pl
                  Spalanie - Motostat.pl

                  Komentarz


                  • #10
                    Witam. Poradziłem sobie z tym. Zrobiłem tak jak napisałeś i wszystko gra. Dziękuję za pomoc. Pozdrowionka

                    Komentarz


                    • #11
                      No i git majonez jak to mawiała pani Basia...
                      ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                      Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                      Spalanie - Motostat.pl
                      Spalanie - Motostat.pl

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X