Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Wzrost chwilowego spalania przy hamowaniu.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Wzrost chwilowego spalania przy hamowaniu.

    Problem dość dziwny wg. mnie chyba, że ktoś stwierdzi, że to normalne zachowanie.
    Ostatnimi czasy zauważyłem, że gdy mam przełączony komputer pokładowy na opcję "chwilowe spalanie" to przy hamowaniu, nie ważne czy na biegu jałowym czy na hamowaniu silnikiem na początku wyświetlane spalanie spada do ok 0,4 l a później wzrasta systematycznie do ok 5,5 l i po chwili spada na 0,0 l. Dodam, że wzrost ten nie jest związany ze zwiększaniem obrotów silnika. Myślałem, że może zahaczam nowymi butami równocześnie o pedał hamulca i pedał gazu skoro są takie objawy. Najdziwniejsze jest to, że wzrost ten trwa kilka sekund i spada do zera. Tak jak mówiłem, obroty są na jednym poziomie najmniejsze, nie zwiększone.

    Macie coś podobnego czy to u mnie występuje jakaś usterka? Nigdy tak nie miałem. Dodam, że kilka dni temu auto było podłączone pod komputer diagnostyczny, ale nie ze względu na to i nie pokazał żadnych błędów w systemie.
    Everything is over... But Trance Music is still alive!!

  • #2
    Generalnie powinno pokazywać 0,0 przy hamowaniu silnikiem. Przy zwalnianiu na luzie zera nie ma i wraz ze zmniejszaniem predkosci spalanie chwilowe będzie rosło, gdyż jedziesz co raz wolniej, a silnik pracuje z tym samym obciążeniem. Jeśli masz tak jak napisałem to jest normalnie.

    Komentarz


    • #3
      Do sprawdzenia czujnik pedału hamulca. Posiada on 2 sekcje styków. Jedna daje sygnał do świecenia stopów, druga do kompa. Komputer może nie dostawać sygnału o tym, że naciskasz hamulec i nadal podaje niewielką dawkę paliwa przy okazji utrudniając skuteczne hamowanie, a wraz ze zmniejszaniem się prędkości relatywnie spalanie na desce rośnie, bo prędkość jest mniejsza przy tej samej niby niedużej dawce podawanej do silnika. Jednym słowem sprawdź czujnik Vagiem lub go wymontuj i zmierz. Ma 4 styki, po 2 pary. Wymontowanie jest banalnie proste. Musisz go wcisnąć i przekręcić, tylko już nie pamiętam w którą stronę

      Komentarz


      • #4
        Przecież nie trzeba hamulca wciskac żeby po zdjeciu nogi z gazu odcięło paliwo, więc co ma czujnik hamulca do tego?

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X