Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Klimatyzacja słabo chłodzi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Klimatyzacja słabo chłodzi

    Witam

    Mam problem z klimatyzacją, po zimie nie chłodzi. Pojechałem uzupełnić czynnik byłem pewny że to jest przyczyną. Okazało się że brakowało go bardzo niewiele, ale nie włączają się wentylatory. Wymieniłem sterownik teraz wentylatory chodzą ale klima jest bardzo słaba. Mechanik stwierdził że jest duże ciśnienie ok 3bar i do wymiany osuszacz jak to nie pomoże to sprężarka. Co o tym sądzicie? Z góry dzięki za pomoc.

  • #2
    Zadzwoń..... zapytaj......... TECH-MOT autoklimatyzacja

    Komentarz


    • #3
      Kompresor wymieniony i śmiga

      Komentarz


      • #4
        Witam
        A ja mam tak z climatronikiem w O2 :
        - po zakupie auta w cieplejsze dni ok 26-28 stopni podczas jazdy było tak słyszę jak wentylator nadmuchu w kabinie zwalnia aż do zupełnego stop (tylko słabo słyszalne buczenie)
        w dzień chłodniejszy ok 20 stopni wszystko działa bez zarzutu
        Diagnoza po podłączeniu u fachowca do kompa Błąd sterownika nadmuchu wentylatora kabiny (jeśli dobrze zapamiętałem)
        Rozwiązanie: Wymiana kompletnej dmuchawy kab na Valeo - przyszła jesień zima i wiosenka wszystko cacy
        Zrobiło się cieplutko tzn znów ok 30 stop i znów problem: Wentylator przełącza się na jedne z najniższych obrotów - brak możliwości jakiejkolwiek regulacji nie reaguje na kręcenie mocą nadmuchu. Wyłącza przy tej okazji klimatyzację wewnątrz kabiny pod maską przewody oszronione lodem jak w PRL-owskich lodówkach. Podjazd do fachowca sprawdzenie ciśnienia na końcówkach podobno ok były. Nowa diagnoza : Zawór rozprężny do wymiany bo nawet jeżeli działą klima to stosunkowo słabo działa chłodzenie(wydajność mizerna). Ok wymieniono zawór przez tydzień byłem bardzo zadowolony gdyż wyraźnie poprawiło się chłodzenie w aucie uzyskałem lepszą efektywność chłodzenia klimy. Aż do wczoraj bo pojawił się ten sam problem podczas jazdy wyłącza się klimatyzacja kabiny przewody się oszraniają wentylator wyhamowuje do minimum praktycznie brak nadmuchu. Włączam econ po chwili rusza wentylatorjest ok ale klima się nie załącza. Jeździłem po różnych fachowcach i najczęściej powtarzalny tekst to któryś z silniczków sterowania klapek pada trzeba wyczaić który? - Brak błędów w kompie !
        Może coś ktoś taki przypadek miał.
        Pozdro

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X