Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Wyciek oleju pompa Vacum

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Wyciek oleju pompa Vacum

    Witam. Panowie, proszę was o radę, a mianowicie
    Cały czas u mnie w aucie skrapla się olej przy pompie Vacum od strony ściany grodziowej.
    Próbowałem już kilka razy zmieniać uszczelkę i nic to nie pomaga. Po 10 km już widać delikatne zapocenie, a po kilku dniach już wisi spora kropla oleju. Wszystko to strasznie paskudzi mi silnik z tyłu. Uporałem się z cieknącym EGR przez jego wymianę a teraz widzę, że jeszcze ten wyciek z łączenia pompy Vacum z głowicą silnika.
    Przylgnia na głowicy jest idealna - bez rys itp. Powierzchnia jest gładka i zawsze dokładnie odtłuszczona przed montażem pompy z nową uszczelką.

    Panowie pomóżcie bo nie wiem jak się tym uporać.

    1.9 TDI ASV.

    Octavia 1.9 TDI ASV 2004---> FOTKI

    Była Fabia 1 1.4 MPI CLASSIC
    Jest O1 1.9 TDI ASV DRIVE
    Jest RAPID 1.2 TSI CJZD 110 KM RM 2016


  • #2
    Wnioskując twojego opisu pewnie spróbował bym zmienić pompę na inną. Możliwe że twoja ma krzywą przylgnię, albo jest gdzieś nieszczelna.

    Komentarz


    • #3
      Do stracenia nie masz nic wiec spróbuj dodać silikonu choć nie jestem zwolennikiem tego ale czasem tak trzeba by zminimalizować wydatki jeśli ich nie trzeba od razu generować zbytnio

      Komentarz


      • #4
        Niestety do stracenia jest dużo. Jak zapchasz silikonem kanał podawania ropy to kawałki silikonu znajdą się w pompkach. Którą wersję masz pompy z uszczelkami gumowymi czy metalową uszczelką. Sprawdź czy nie leje z samej pompy i czy to faktycznie olej a nie ropa.

        Komentarz


        • #5
          roLLo ma silnik na VP więc nie ma tandemowej pompy tylko zwykłą. A problemem jest zapewne to, że się wykrzywiła ponieważ kiedyś ktoś za mocno dokręcił.

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Wolga85 Zobacz wpis
            Niestety do stracenia jest dużo. Jak zapchasz silikonem kanał podawania ropy to kawałki silikonu znajdą się w pompkach. Którą wersję masz pompy z uszczelkami gumowymi czy metalową uszczelką. Sprawdź czy nie leje z samej pompy i czy to faktycznie olej a nie ropa.
            No nie przesadzajmy nie mówię o ilościach przesadnych tylko realnych ( delikatnie ) Ewentualnie spróbować jeśli jest gumowa uszczelka dać grubszą ( nie wiem jak ona w tym przypadku wygląda) Czasem trzeba improwizować jeśli chcemy zaoszczędzić kasę Jeśli możesz to podeślij fotkę tej uszczelki

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X