Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Tour 1.6 - Haczenie przy wrzucaniu pierwszego biegu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Tour 1.6 - Haczenie przy wrzucaniu pierwszego biegu

    Piszę w sprawie problemu w mojej O1 z silnikiem BFQ, którego nigdy nie udało mi się rozwiązać.

    Otóż szybkie wrzucenie 1-ki po wciśnięciu sprzęgła powoduje zgrzyt w skrzyni. Już dawno przyzwyczaiłem się do sekundowego odczekania zanim zmienię bieg. Wtedy unikam zgrzytu.
    Wiem też że całemu mechanizmowi wybierania biegów dużo brakuje do idealnej pracy jednak sądzę, że coś jest u mnie na rzeczy.
    Słyszałem o wadliwej serii docisków sprzęgła w BFQ. Nie jest to jednak potwierdzone, nigdzie nie mogę znaleźć opisu problemu w internecie.
    Czasami wydaje mi się, że problemem może być synchronizator. Pewien mechanik od Skody powiedział mi że TTTM, choć nie chce mi się w to wierzyć. Odstęp czasowy pomiędzy wciśnięciem sprzęgła a wrzuceniem biegu jest nienaturalnie długi. Utrudnia to szybkie wrzucanie biegu i ruszanie spod świateł.

    Czy też tak macie w swoich Tour`ach pierwszej generacji? Prośba o pomoc.
    Ostatnio edytowany przez niezal; 14477.
    "coś być musi, do cholery, za zakrętem"

    O1 Tour BFQ+LPG LR - BARRACUDA
    O2 Tour BSE+LPG LR - MED

  • #2
    Na początku jak kupiłem to 1 często chaczyło, dolałem płynu hamulcowego przestało.

    Komentarz


    • #3
      U mnie było to samo szybkie wrzucenie 1-ki zaraz po wciśnięciu sprzęgła powodowało zgrzyt. Pomagało przed wrzuceniem 1-ki pociągnięcie lewarka w kierunku 2-ki i dopiero na 1-ke.
      W zeszłym roku wymieniłem sprzęgło (co prawda z innego powodu) i problem ustąpił.
      Niestety w tym roku jak zrobiło się ciepło pojawił się nowy objaw. Na mocno rozgrzanej skrzyni na postoju nie mogę wbić 1-ki. Szczególnie dzieje się to po wcześniejszym cofaniu. Na zimnym biegi chodzą wręcz wzorowo tak samo podczas jazdy. Wystarczy że auto lekko się toczy i 1-ka wchodzi pięknie. Wymieniłem olej, mechanizm zmiany biegów, próbowałem różnych ustawień mechanizmu ale niestety nic to nie dało.
      Ostatnio zrobiłem taki test że uniosłem przednie koło żeby zobaczyć czy dobrze wysprzęgla sprzęgło no i okazało się że przy mocno nagrzanej skrzyni podczas wrzucania 1-ki szarpie kołami, nawet zauważyłem że jak auto stoi na kołach i wpycham na siłę 1-ke to dosłownie auto przesuwa się do przodu.
      Za 2 tygodnie planuje wyjąć skrzynie i zobaczyć co tam się ciekawego znów dzieje ze sprzęgłem.
      Rozum każdy ma, ale nie każdy go używa.

      Komentarz


      • #4
        U mnie w 1.6 mpi O2 fl 2009 problem z haczącą 1-ką (również tylko po rozgrzaniu występował ten objaw) rozwiązała wymiana kompletu sprzęgła.
        Skoda Octavia FL 1.6 HB '09
        Skoda Octavia Tour 1.6 HB '12 + LPG BRC

        Komentarz


        • #5
          Ale wiesz co było uszkodzone w tym sprzęgle czy po prostu wymienili?
          Ja rok temu wymieniałem bo rozwaliła mi się piasta w tarczy i przy ruszania czasami ostro trzęsło autem. Wymieniłem na LUK-a.

          Rozum każdy ma, ale nie każdy go używa.

          Komentarz


          • #6
            Również wymieniłem na LUK 'a. Niestety nie wiem, co było ze sprzęgłem. Mechanik nawet dzwonił do mnie, czy na pewno ma wymienić, bo wyglądało ok. Ja się uparłem i się opłacało. Ale - teraz mi się przypomniało - kazałem także za jednym zamachem wymienić wysprzęglik.
            Skoda Octavia FL 1.6 HB '09
            Skoda Octavia Tour 1.6 HB '12 + LPG BRC

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X