Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przepustnica nagrzewnicy.... urwana?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Przepustnica nagrzewnicy.... urwana?

    Witajcie kumotrowie

    Niedawno nabyłem Skodę Octawię I Ambiente TDI 1,9 (90KM) z 2002 roku. Generalnie wszystko w miarę fajnie ale mam jeden irytujący (choć obecnie teoretyczny) problem - nie działa ogrzewanie wnętrza.

    Przed zakupem w komisie na teście grzało jak cholera, za to klimatyzacja niby działała ale nie dało się przestawić na zimno (klimatyzacja mechaniczna, na cięgłach).

    Przed zakupem mieli naprawić i faktycznie - chłodziło ładnie... ale przestało grzać.

    Trochę pomacałem, trochę pogrzebałem i (1) pokrętło regulacji temperatury właściwie ciągnie/pcha swoją linkę oraz (2) ta linka rusza jakąś wajchą w zakamarkach konsoli (póki co nie demontowałem tylko zajrzałem małą kamerką).

    Mam podejrzenie (graniczące z pewnością) że z jakiegoś powodu dźwignia za którą ciągnie linka od pokrętła straciła kontakt z przepustnicą która kieruje powietrze albo przez nagrzewnicę albo przez wymiennik ciepła od klimatyzacji. I chyba w takim razie jakoś ręcznie da się przestawić (co zrobił cwany komis) ale nie da się przestawiać pokrętłem.

    I teraz pytanie: czy to jakaś charakterystyczna usterka? Coś się łamie czy może luzuje? Czy też zagadka którą muszę rozwiązać przy ewentualnej pomocy mechanika (jak wróci z wakacji i upora się z kolejką która się nazbiera w międzyczasie - facet jest rzetelny i nie naciąga, więc z wolnymi terminami zawsze są pewne problemy )

    Swoją drogą... "to tylko potencjometr i można sobie wymienić"... jasne, mechaniczne pokrętło z linką a potencjometr (dobrze że przynajmniej "kierownica" nadmuchu, sam nadmuch i elektryczna przepustnica do obiegu zamkniętego działają).
POWRÓT NA GÓRĘ
Pracuję...
X