Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Głośny wydech na tylnych siedzeniach.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Głośny wydech na tylnych siedzeniach.

    Hej.
    Mam z moją skodą taki problem, że na tylnych siedzeniach dzwięk silnika jest strasznie basowy. Pojawia się między 2 a 3 tysiącach obrotów. Do tego mam wrażenie że dzwięk wydechu nakłada się na odgłos silnika co powoduje takie cykliczne rezonowanie. Im obroty silnika w podanym wyżej zakresie wyższe tym rezonans szybszy. Powyżej 3 tyś wszystko znika, słychać tylko szum opon i wiatru.
    Wydech cały oryginalny nie spawany nie dotykany.
    Zastanawiam się czy wymieniać tłumik czy to może co innego?
    ​​​​​​
    ​​​​​​

  • #2
    Najlepiej wejść pod auto na kanale i looknąć czy może jakaś guma trzymająca tłumik nie pękła. Wystarczy też mała dziurka w tłumiku żeby zrobiło się głośno.

    Komentarz


    • #3
      Gumy są na miejscu. Żadnych nieszczelności nie widać. Przy szarpaniu czy stukaniu żadnych dzwięków dziwnych nie ma czy z tłumika czy katalizatora.

      Komentarz


      • #4
        Sprawdzałeś dokładnie wszystkie spawy w układzie wydechowym...? Dźwięk pojawia się tylko podczas jazdy czy na postoju również w zakresie obrotów 2-3 tyś...?

        Komentarz


        • #5
          Wszystko wygląda ma szczelne zero okopcenia czy coś. Bas z tyłu jest też na postoju z tym że im wyższy bieg i obciążenie to dzwięk staje się jeszcze bardziej intensywny.
          Dziś zamówiłem nowy tłumik, mam nadzieję że to to bo w niedziele ruszam w trasę i szkoda mi dzieciaków męczyć.

          Komentarz


          • #6
            Złącze elastyczne sprawdzane?
            ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
            Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
            Spalanie - Motostat.pl
            Spalanie - Motostat.pl

            Komentarz


            • #7
              Plecionka jest cała. Spaliny nigdzie nie uciekają, tylko przez końcówki. Na zewnątrz auto nie jest głośne.

              Komentarz


              • #8
                Dobrze oglądałeś z kanału tą plecionkę na uruchomionym silniku? Niedawno ktoś zakładał tu wątek był podobny problem i winna była plecionka.
                http://forum.octaviaclub.pl/forum/oc...-tyś-obrotów
                To już może tłumiki mają wnętrzności wypalone i rezonują.
                Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
                ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                Spalanie - Motostat.pl
                Spalanie - Motostat.pl

                Komentarz


                • #9
                  To buczenie mam już od tak dawna że gdyby to była nieszczelna plecionka zapewne dawno by odpadła, albo choć hałas by się zmienił. Dodam że oczywiście sprawdzałem na kanale czy jest szczelna. Dziś zanim zmienie tłumik sprawdzę ją jeszcze raz dla pewności.

                  Komentarz


                  • #10
                    Sprawdź dokładnie tylko się nie poparz, załóż rękawice spawalnicze i ponaginaj tą plecionką.
                    Teraz mi się przypomniało, że lata temu w punto I miałem podobnie też buczało w różnych zakresach obrotów ale z tym jeździłem myślałem, że pewnie tłumiki starocia i w środku puste. Z czasem zaczęło się to bardziej nasilać aż w końcu nagle strzeliło całkiem. Plecionka została prawie rozerwana na połowie obwodu. Oplot skorodował a harmonijka pękła i musiałem wymienić. Po wymianie punciak fukał no może nie jak nówka ale przestał buczeć.
                    ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                    Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                    Spalanie - Motostat.pl
                    Spalanie - Motostat.pl

                    Komentarz


                    • #11
                      Plecionka raczej cała.
                      ]"]404 Not Found
                      ]"]404 Not Found
                      Miałem dziś tłumik zmieniać, ale okazało się że zamiennik kończy się w innym miejscu niż mój oryginalny, więc dopiero jutro zmienie. Mam nadzieję że to pomoże.

                      Komentarz


                      • #12
                        Oplot cały tylko czy harmonijka nie ma gdzieś pęknięcia to tego nie zobaczysz. Nic tam nie brzęczy sprawdzałeś na odpalonym silniku?
                        ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                        Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                        Spalanie - Motostat.pl
                        Spalanie - Motostat.pl

                        Komentarz


                        • #13
                          To nie benzyna. Jeśli byłaby tu jakaś nieszczelność wszystko by było okopcone sadzą.

                          Komentarz


                          • #14
                            Nowe info. Bez tłumika z tyłu praktycznie bez zmian. Z nowym bosalem fakt że nie zakładałem opasek bo chciałem w razie czego oddać też bez zmian.
                            Już nie wiem może to dzwięk silnika a nie wydechu. Może to dolot daje taki basowy dzwięk ?
                            Plecionkę jeszcze przed chwilą kolejny raz naginałem i sprawdzałem na kanale i na pewno nie ma tam nieszczelności, jak i na całej reszcie układu.
                            Ostatnio edytowany przez kylo125; 5732.

                            Komentarz


                            • #15
                              A ja Ci powiem kolego że nie potrzebnie szukasz dziury w całym. Taki odgłos mam od zawsze u siebie i jest to normalne na tylnej kanapie.

                              Octavia 1.9 TDI ASV 2004---> FOTKI

                              Była Fabia 1 1.4 MPI CLASSIC
                              Jest O1 1.9 TDI ASV DRIVE
                              Jest RAPID 1.2 TSI CJZD 110 KM RM 2016

                              Komentarz


                              • #16
                                Zgadzam się z przedmówcą, ale jeżeli Ci to przeszkadza, to cóż - wymień tłumik na taki który zredukuje nieprzyjemne dźwięki i tyle.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez roLLo Zobacz wpis
                                  A ja Ci powiem kolego że nie potrzebnie szukasz dziury w całym. Taki odgłos mam od zawsze u siebie i jest to normalne na tylnej kanapie.
                                  A inną sztuką jechałeś? Ja się muszę w sumie przejechać na swieżo jakąś sztuką na tylnej kanapie żeby porównać, ale jak dla mnie to nie jest norma.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Mam co prawda benzynę ale u mnie jadąc z tyłu nie ma odgłosów typu buczenie huczenie pochodzących od wydechu, które są uzależnione w jakikolwiek sposób od obrotów silnika.
                                    ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                                    Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                                    Spalanie - Motostat.pl
                                    Spalanie - Motostat.pl

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Ja teraz już sam nie jestem pewien czy to wydech czy może coś innego taki basowy dźwięk robi, ale tak czy tak nie uważam tego za normalne.
                                      Przypomniałem sobie jeszcze że jak miałem zdjętą osłone pod silnikiem to wydawało mi się że mniej było słychać silnik zarówno za kierownicą jak i na zewnatrz. Ciekawy jestem czy to jest w jakis sposob powiazane.
                                      Ostatnio edytowany przez kylo125; 5732.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Rozpędź auto do prędkości przy której najbardziej to słychać wrzuć luz wyłącz silnik i słuchaj.
                                        Czy auto nie miało w przeszłości jakiegoś dzwonu?
                                        ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                                        Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                                        Spalanie - Motostat.pl
                                        Spalanie - Motostat.pl

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Prędkość nie ma znaczenia, tylko obroty. Co prawda na wyższych biegach/większym obciążeniu słychać bardziej ale nawet na postoju i na luzie jest to słyszalne. Dzwonu nie było chyba że jakieś ryski czy odpryski na lakierze do niego zaliczymy.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            No to raczej wydech daje rezonans.
                                            ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                                            Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                                            Spalanie - Motostat.pl
                                            Spalanie - Motostat.pl

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Osłony termiczne?

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Jak wrócę z wakacji to je jeszcze sprawdze, ale nie sądze żeby to były one. To nie jest brzęczenie czy coś. Po prostu z tyłu jest straszmie basowo jak z jakimś tuningowym wydechem, z tym że wymiana tłumika nic nie zmieniła więc jeśli wydech to coś od kolektora do kata, tylko nie wiadomo co i czy to wydech czy nie.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  A kat cały jest nie wysypał się?
                                                  ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                                                  Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                                                  Spalanie - Motostat.pl
                                                  Spalanie - Motostat.pl

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X