Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Sprzęgło/skrzynia biegów.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Sprzęgło/skrzynia biegów.

    Wczoraj podczas jazdy na 4 biegu miałem taki dziwny objaw. Podczas gwałtownego przyspieszania na 4 biegu obroty rosły ale prędkość nie wzrastała, po chwili coś strzeliło szarpnęło i samochod zaczął przyspieszać. Po chwili chciałem zmienić bieg na wyższy i okazało się że nie mogę (nie mogłem ani wrzucić luzu ani przełączyć na inny bieg). Po zatrzymaniu i zgaszeniu silnika biegi wchodzą bez najmniejszego problemu. Wrzuciłem 3 bieg wcisnąłem sprzęgło uruchomiłem silnik i ruszyłem. Udało mi się dojechać do domu. Po wrzucenie biegu na wyłączonym silniku wciśnięciu sprzęgła i uruchomieniu silnika samochód delikatnie pełza do przodu lub tyłu w zależności od tego jaki bieg jest załaczony.Co to może być, co można sprawdzić na szybko na podwórku? Samochód to Octavia 01 AQY 2.0 2000 rocznik 223000 km przebiegu . Czy w tym egzemplarzu jest sprzęgło dwumasowe czy normalne?

  • #2
    Kiedyś miałem podobne objawy w bravo hgt. Sprzęgło było już kiepskie i czasem się uślizgiwało przy szybkiej zmianie biegów na dużych obrotach, aż do czasu gdy przy takiej zmianie coś strzeliło. W moim przypadku wyrwało kawałek tarczy który to podszedł pod pozostały element zwiększając jej grubość na tyle że nie dało się wysprzęglić. Podejżewam że w twoim przypadku też niestety trzeba będzie zdjąć skrzynię.

    Komentarz


    • #3
      Ostatnie zdanie poprzedniego postu jest wskazówką, która zaprowadzi Cię do rozwiązania ... tej zagadki.
      www.k-mot.pl
      Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
      Autoholowanie.
      Robert Kulma

      Komentarz


      • #4
        Jakiej firmy polecacie zestaw bo wybór jest duzy a rozpiętość cen jeszcze większa. Możecie polecić jakieś warszaty we Wrocławiu. Jakich cen spodziewać się za robociznę.
        Ostatnio edytowany przez Ignkar; 25723.

        Komentarz


        • #5
          Tak wyglądał docisk wyjety podczas wymiany sprzęgła. Wymienione na SACHS.
          Załączone pliki

          Komentarz


          • #6
            auć...
            http://forum.octaviaclub.pl/node/2558934
            https://www.facebook.com/ZielonaOctaviaByAndy/

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X