Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Olej i hamowanie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Olej i hamowanie

    Problem polega na tym, zimą był bardziej zauważalny i częstszy, przy hamowaniu słychać było chrobotanie z prawej strony z przodu, pojechałem do mechanika, wymienił klocki spilowal delikatnie w potrzebnych miejscach nadmiar materiału, przejrzał ogólnie wszystkie koła i stwierdził że wszystko ok, problem się pojawiał, parę dni nie jeździłem przestało chrobotać, są dni gdzie popada i znowu się pojawia ( przez jakiś czas mimo deszczowej pogody nie było tego dźwięku), coś ktoś wie na ten temat ? Drugi problem to olej, wlałem 5w30 przejechałem 2500 km, wlałem 10w40 przejechałem 7500 km, ktoś mi wyjaśni o co chodzi, może to normalne, wymieniany był uszczelniacz przy silniku, dalej bierze olej, nie zauważyłem żeby go spalał podczas zwiększania obrotów, startu itp. Jeżdżę Octavia combi tour 1.6 benzyna 102 km

  • #2
    Uzupełnij w profilu dane dotyczące samochodu.
    Odnośnie "chrobotania" sprawdź jak wygląda tarcza hamulcowa od wewnętrznej strony.
    Odnośnie oleju... nie masz żadnych wycieków..? Jaki przebieg ma auto..?

    Komentarz


    • #3
      Auto ma przebieg 190 tys niecałe, wycieków nie zauważyłem

      Komentarz


      • #4
        Sprawdzałeś jak wygląda tarcza od wewnętrznej strony...?

        Komentarz


        • #5
          Osobiście nie, szczerze powiedziawszy nie znam się na tym zbytnio, muszę ufać mechanikom, podobno był spiłowany czy tam starty nadmiar materiału, który tam podczas eksploatacji się pojawił

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Arcalen Zobacz wpis
            podobno był spiłowany czy tam starty nadmiar materiału, który tam podczas eksploatacji się pojawił
            Mniemam że chodzi o tzw rant który pojawił się podczas eksploatacji na tarczy hamulcowej.

            Piszesz że po wymianie klocków hamulcowych problem się pojawiał...Czy przy każdym hamowaniu...?
            Być może problem tkwi w zacisku hamulcowym.

            Odnośnie zaufania do mechaników...proponuje zapoznać się z tematami odnośnie polecanych warsztatów (najlepiej prowadzonych przez forumowiczów) nie wiem gdzie dokładnie mieszkasz ale nawet jeżeli będziesz miał do przejechania 200 czy 300 kilometrów warto skorzystać z ich usług.

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X