Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Mokra podsufitka

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Mokra podsufitka

    Witam. Od dłuższego czasu cierpię na przeciek wody do wnętrza auta. 2 dni temu wymieniona szyba czołowa - brak korozji w miejscu osadzenia, szyba wklejona poprawnie i nadal pojawia się woda. Nie potrafię zlokalizować przecieku. W aucie nie mam szyberdachu więc odpływy odpadają. Wizyta na myjni lub opady deszczu kończą się tak jak na zdjęciu. Ktoś ma pomysł którędy woda dostaje się do wnętrza ?

    Po odsłonięciu podsufitki przy szybie jest ona sucha i blacha też więc szyba odpada zwłaszcza że została wymieniona a przy poprzedniej też to było.
    Proszę o jakąkolwiek pomoc jak to zwalczyć.

    Octavia 1 FL liftback bez szyberdachu.
    miejsce przecieku: strona pasażera przód podsufitka.jpg

    Octavia 1.9 TDI ASV 2004---> FOTKI

    Była Fabia 1 1.4 MPI CLASSIC
    Jest O1 1.9 TDI ASV DRIVE
    Jest RAPID 1.2 TSI CJZD 110 KM RM 2016


  • #2
    Sprawdź mocowanie relingów

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez roLLo Zobacz wpis
      miejsce przecieku: strona pasażera przód
      Na zdjęciu wygląda jakby to był słupek lewy a nie prawy.
      Chyba, że to anglik.


      Zamieszczone przez boinga Zobacz wpis
      Sprawdź mocowanie relingów
      Wersja liftback. nie ma relingów.



      Skoro od roku nie udało się rozwiązać problemu to proponowałbym zdjąć osłony słupków i całą podsufitkę. Roboty sporo ale powinieneś zobaczyć skąd leje.
      Ostatnio edytowany przez koleś; 6390.
      Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
      Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

      Komentarz


      • #4
        Zdjęcie nie jest moje dlatego słupek widać lewy ale u mnie wygląda to identycznie. Relingow nie mam. Juz zdjemowalem i nie mogę dostrzec skąd leje. Zbiera się kropla wody i tyle... Nie widać dokładnie skąd...

        Octavia 1.9 TDI ASV 2004---> FOTKI

        Była Fabia 1 1.4 MPI CLASSIC
        Jest O1 1.9 TDI ASV DRIVE
        Jest RAPID 1.2 TSI CJZD 110 KM RM 2016

        Komentarz


        • #5
          Zdejmij raz jeszcze, poproś kogoś, żeby Ci z węża lał wodą po dachu, a ty siedź w środku i oglądasz gdzie się zbierają krople. To chyba najlepsza opcja.
          Tempo!! I tak cały tydzień, życie idzie jak na spidzie!

          Komentarz


          • #6
            Zdjąłem listwę dachową - tą w którą mocuje się belki poprzeczne na dachu... na wysokości miejsca mokrej podsufitki na łączeniu blach pęknięty jest lakier w wyniku upływu lat i pracy nadwozia pojazdu... przypuszczam że to tamtędy kapilarnie woda dostawała się małymi kropelkami do wnętrza gdyż przy podsufitce wypływała między zgrzewami blach... Odtłuściłem i zasmarowałem silikonem na odpowiednio dłuższym odcinku.. Zobaczymy czy przeciek zniknie bo podsufitkę wysuszyłem.. Na szczęście korozji brak. Szyba trzyma się wszędzie bardzo mocno i z niej nie cieknie. Zobaczymy. W najbliższym czasie dam znać czy pomogło.

            Octavia 1.9 TDI ASV 2004---> FOTKI

            Była Fabia 1 1.4 MPI CLASSIC
            Jest O1 1.9 TDI ASV DRIVE
            Jest RAPID 1.2 TSI CJZD 110 KM RM 2016

            Komentarz


            • #7
              Raczej dobrze zlokalizowałeś miejsce przecieku ale silikon to niezbyt szczęśliwe rozwiązanie. Z czasem dość szybko twardnieje i odstaje od powierzchni tworząc szczelinę (kieszeń) na wilgoć. Zimą praktycznie każdy robi się bardzo kruchy. Lepiej było użyć mastyki samochodowej ostatecznie uszczelniacza poliuretanowego z serii soudaflex. I to raczej na styku tych blach masz pękniętą mastykę, która najpewniej też z upływem lat stwardniała. Powinieneś starą usunąć i uszczelnić nową.
              Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
              ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
              Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
              Spalanie - Motostat.pl
              Spalanie - Motostat.pl

              Komentarz


              • #8
                Starą oczyściłem, odtłuściłem i nałożyłem poliuretanową masę uszczelniającą Den Braven. Jest to naprawdę silny środek

                Octavia 1.9 TDI ASV 2004---> FOTKI

                Była Fabia 1 1.4 MPI CLASSIC
                Jest O1 1.9 TDI ASV DRIVE
                Jest RAPID 1.2 TSI CJZD 110 KM RM 2016

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X