Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Skrzynia biegów

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Skrzynia biegów

    Proszę was o opinie na temat skrzyni biegów w tym samochodach. Mam 2002 rok, po lifcie, 158 000 przebiegu, 2.0 Benzyna gaz.

    Jak kupiłem (rok temu) to zauważyłem, że nie zawsze wchodzi wsteczny, rzadko, ale jednak. Jak nie mogę go wbić, muszę cofnąć gałkę, jeszcze raz wcisnąć sprzęgło i wtedy wchodzi. Dziś 1 raz po nocy nie chciała mi 1 wskoczyć, nawet po kilku próbach wciśnięcia sprzęgła. Dopiero spróbowałem 3 i udało się. Jedynka też poszła. Kiedyś mi znajomy "mechanik" powiedział, że skrzynie nie są tu najlepsze. Czy te drobne usterki sygnalizują, że coś się będzie działo, czy nie przejmować się i jeździć? p.s. w miejscu gałki zmiany biegów jak je wrzucam słuchać takie tarcie lekkie.

    Jak jest z żywotnością skrzyń w tych autach.

    Bardzo dziękuję Wam za odpowiedź!

  • #2
    Zacząłbym od regulacji wybieraka.

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez samtech84 Zobacz wpis
      Zacząłbym od regulacji wybieraka.
      A ja od sprawdzenia czy w skrzyni jest olej i czy sprzęgło w pełni wyprzęga (bo wysprzelik lubi sie zepsuć)
      Arturro89 jeżeli nie jesteś pierwszym właścicielem to absolutnie nie uwierzę w przebieg 158tyś :P

      Komentarz


      • #4
        Sprawdź co koledzy napisali. Na pierwszy ogień wymiana oleju na nowy odpowiedni. Któraś seria skrzyń w 1.6 nity ścinało ale w dwulitrówkach nie słyszaĺem raczej o problemach. Fakt, że typów skrzyń w vagu jest od hooja.

        Zamieszczone przez Rasputin Zobacz wpis
        Arturro89 jeżeli nie jesteś pierwszym właścicielem to absolutnie nie uwierzę w przebieg 158tyś :P
        Też nie uwierzę jak nie pierwszy właściciel. Chyba, że felka 1.3 mojego teścia A.D. 1997r z przebiegiem 137kkm od nowości.
        Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
        ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
        Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
        Spalanie - Motostat.pl
        Spalanie - Motostat.pl

        Komentarz


        • #5
          Regulacja cięgien na początek oraz oczyszczenie i lekkie nasmarowanie mechanizmu. Opis regulacji jest w internecie.

          Komentarz


          • #6
            Zdecydowanie , po wymianie oleju kultura pracy znacznie się poprawia . W tym roku wymieniłem u siebie . Od nowości ( 2003) olej nie był wymieniany . Mechanizm warto też przesmarować .

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X