Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przepływomierz do Octavia 2.0 AZJ

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Przepływomierz do Octavia 2.0 AZJ

    Witam, jakiej firmy zakupić przepływomierz? Tylko mi nie piszcie oryginał, bo to nie auto za 100k i nie będzie jeździł jako zabytek z żółtymi blachami

  • #2
    Jeśli chcesz eksperymentować i się potem wk... to bierz pierwszy lepszy ze sklepu, jak nie stać Cię na oryginał i nie chcesz, żeby auto jeździło jak trzeba. Lepiej już kupić oryginalną używkę, niż pakować się w jakieś badziewie, albo spróbować przeczyścić swój.
    Była Octavia II, jest Ford S-Max 2.0TDCi Titanium

    Komentarz


    • #3
      Właśnie zastanawiałem się nad przeczyszczeniem najpierw, tam sa jakieś blaszki z tego co widziałem w necie. Czym to przeczyścić?

      Komentarz


      • #4
        Tu masz całą stronę takich środków Link
        W dzisiejszych czasach to praktycznie w każdym motoryzacyjnym kupisz taki środek.
        Była Octavia II, jest Ford S-Max 2.0TDCi Titanium

        Komentarz


        • #5
          Przepływkę Boscha albo Pierburga, tylko i wyłącznie.
          Skoda Octavia Laurin&Klement 1.9 TDI '00
          Skoda 130 L '86
          Skoda Felicia LXi '98 + LPG - dupowóz

          Komentarz


          • #6
            Pierburg niestety nie zawsze się sprawdza, jeśli była wcześniej Boscha.
            Była Octavia II, jest Ford S-Max 2.0TDCi Titanium

            Komentarz


            • #7
              Chce to rozkręcić, wiec nie wiem czy kupować to w sprayu, czy czymś innym to przeczyścić. Bo widze preparaty mają rurki i czyści sie przepływki bez rozkręcania obudowy i może to być mało skuteczne.

              Komentarz


              • #8
                To prawda, najlepiej to co było pierwotnie założone jako oryginał, tylko skorzystać z opakowania podwykonawcy, a nie iść do ASO :P
                Skoda Octavia Laurin&Klement 1.9 TDI '00
                Skoda 130 L '86
                Skoda Felicia LXi '98 + LPG - dupowóz

                Komentarz


                • #9
                  Jak to czyścić... generalnie sposoby są różne. Dużo jest na ten temat na forum a4-klub. Można psikać preparatem aczkolwiek najlepsze jest moczenie w alkoholu izopopylowym - taka kąpiel w woreczku. Generalnie te spraye mają w swoich składzie w 90kliku procentach IPA. Czyszczą też kontakt sprayem, sam też takim robiłem trochę pomogło, ale bez rewelacji. Kontakt spraye mają zazwyczaj trochę dodatków które niby mogą zaszkodzić. Można teoretycznie czyścić mechanicznie, ale no jest ogromne ryzyko uszkodzenia ze względu na styki widoczne tu na zdjęciu:
                  Link
                  Warto też wiedzieć że przyrzad mierzacy przepłwy znajduje się na dole (na czerwono):
                  Link
                  Jak rozebrać jest tutaj:
                  alternatywa to specjalny klucz (ja zamawiałem na allegro)

                  Niestety w naszych przepływomierzach, ze względu na wiek, rzadko do pomaga. A niestety do kupna w grę wchodzi tylko oryginał. Można trochę przyoszczędzić kupując sam wkład jeśli obudowa jest dobra.

                  Komentarz


                  • #10
                    To chyba zakupię sobie ten preparat, bo ciśnieniem łatwiej dojdę do środka przepływki
                    Tylko czy ten tańszy Moje Auto, czy lepiej Liquid?
                    Ostatnio edytowany przez Alek_M; 39706.

                    Komentarz


                    • #11
                      Sam kupowałem liqda, potem gdzieś go zgubiłem i drugi raz poszedł kontakt spray.
                      Potem jak się dowiedziałem że to IPA to sprawdzałem karty produktów i bodajże składy mają niemal te same, ale możesz to sprawdzić.
                      Inna sprawa że jak Ci niedużo zaniża to bym nie panikował. Mamy szerokopasmówke na szczescie CL do końca.

                      Komentarz


                      • #12
                        Niestety ale tą część w naszych autkach najlepiej i najtaniej wychodzi kupić w najdroższej czyli oryginalnej wersji. Ot taki paradoks.
                        ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                        Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                        Spalanie - Motostat.pl
                        Spalanie - Motostat.pl

                        Komentarz


                        • #13
                          Na którym kanale mogę sprawdzić prace przepływomierza w programie VAG-COM? I które okna pokazują żadaną i podawaną ilość tlenu?

                          Komentarz


                          • #14
                            W benzynie nie znajdziesz wartości żadanej. Podgląd jest w grupie 002. Dla naszego silnika powinno być koło 92g/s przy 6000RPM (pełny but i na biegu, bo są spece co na postoju sprawdzają, a to tak nie działa)

                            Komentarz


                            • #15
                              Przeczyściłem przepływomierz, ale nie miałem odpowiedniego torxa do wyjęcia go, więc poszło bez wyjmowania z obudowy. Teraz jak przyspieszam, to chyba lepiej zbiera się i nie miga Check

                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X