Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia 1.9 tdi 2004 Nie reaguje pedał gazu, samochód gaśnie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Octavia 1.9 tdi 2004 Nie reaguje pedał gazu, samochód gaśnie

    Witam,

    W lipcu wymieniłem wszystkie filtry i oleje. Od tego czasu mam wrażenie że samochód pali mi ok 0,5-1l/100km więcej. Od około dwóch miesięcy mam dziwny problem, mianowicie kiedy odpalę samochód po ok 30 sek po prostu gaśnie. Kiedy go znów odpalam ma problem, kręci i kręci... Kiedy odpali przejade ok 100/200 metrów i znów gaśnie (rekord ok 1km) odpalam znowu i nie ma żadnych problemów już, w ciągu dwóch miesięcy wydarzyło mi się tak z 5 razy. Zdarza się że normalnie podczas jazdy ze stałą prędkością czuć że pedał gazu przestaje reagować, gaz do dechy a samochód nic, powoli zwalnia aż zgaśnie przy minimalnej prędkości. Czasem się uda że pomaga redukcja biegu na mniejszy i wtedy dostaje mocy i już wszystko gra, Ale niestety nie zawsze ten sposób pomaga. Wymieniłem wszystkie świece. Po podpięciu do komputera wyskoczył błąd czujnika wałka rozrządu, błąd usunięty. Ale niestety to nie pomogło.
    Byłem z samochodem u paru mechaników i każdy mówi co innego. Że może filtr paliwa wadliwy, że trzeba wymienić czujnik wałka rozrządu, że może przepływomierz lub przepustnice trzeba przeczyścić. Czy ktoś miał podobny problem, lub wie co dolega mojej Octavii ? czy naprawdę jedynym rozwiązaniem jest wymieniać wszystko po kolei i za wszystko płacić ? Proszę o pomoc

  • #2
    Zamieszczone przez ludek6666 Zobacz wpis
    Po podpięciu do komputera wyskoczył błąd czujnika wałka rozrządu, błąd usunięty. Ale niestety to nie pomogło.
    Sprawdzałeś czy ten błąd nie pojawił się ponownie..?

    Komentarz


    • #3
      Mechanik po skasowaniu, parę razy gasił i odpalał samochód. Błąd się nie pojawił ponownie. Dzień/dwa później znów samochód zaczął gasnąć ale już nie miałem możliwości sprawdzenia czy błąd jest. Po weekendzie podjadę i sprawdzę czy błąd jest.

      Komentarz


      • #4
        Jeżeli błąd pojawi się ponownie to najlepiej gdybyś miał możliwość podmiany, założenia tego czujnika z innego auta w którym ten problem nie występuje.
        Będziesz wiedział czy problem tkwi w czujniku czy trzeba szukać dalej.

        Komentarz


        • #5
          Wczoraj wymieniłem czujnik położenia wałka. Będę testował za jakiś czas napisze jaki efekt. Mam nadzieję że to jest to

          Komentarz


          • #6
            Mineły już prawie dwa tygodnie od wymiany czujnika położenia wałka i wszystko gra ! Tzn problem o którym pisałem

            Ale powstał nowy problem, który występował czasem też wcześniej. Podczas jazdy, samochód się dławi, jakby półsekundowe przerwy w podawaniu paliwa. Nie wiem jak to opisać. Dzieje się tak na zimnym i ciepłym silniku, przy małych i dużych 3tys obrotach. Co to może być ?.

            Komentarz


            • #7
              Problem rozwiązany padł mi pompo wtrysk. Na szczęście tylko elektrycznie. Wystarczyła regeneracja, wymiana uszczelek i cewki.Koszt 450zł.
              Prawie wszystko wróciło do normy, samochód strasznie dużo mi pali, mam wrażenie ze z miesiąca na miesiąc coraz więcej. Będę wymieniał wszystkie filtry i oleje. Może pomoże.

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X