Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Asr 1.6 102 bfq

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Asr 1.6 102 bfq

    Witam mam następujący problem,dwa tygodnie temu pojechałem z babą na zakupy,pakujemy rzeczy do bagażnika,kobitka mówi że pójdzie jeszcze do Rossmana.
    No,ok czekam,i włączyłem samochód żeby się ogrzać stał tak z 5 minut, po czym zapaliła się kontrolka ASR (check engine pali się zawsze,gaz ) kobita weszła i pojechaliśmy do domu, zgasiłem auto i włączył mi się wentylator klimatyzacji. To dziwne,ale olałem temat poszedłem do domku. Następnego dnia wstając do pracy nie mogłem już zapalić auta, czułem że łapała,ale nie chciała zapalić, Zaprowadziłem ją do mechanika, pod kompa i wyskoczyło mi 8 błędów.
    1 sonda lambda (nóweczka z listopada )
    2 zbyt bogata mieszanka (gaz)
    3 czujik temperatury
    4 coś od abs
    5 coś ze wspomaganiem
    6 system otwierania drzwi ?
    i dwie jakieśtam pierdoły.
    Mechanik skasował błędy i auto odżyło aż do wczoraj..
    Skończywszy wcześniej prace podjechałem po samice pod zakład, sytuacja identyczna (chyba pechową kobitkę mam ) znowu włączyłem auto by się ogrzać i znowu zapaliła mi się kontrolka ASR nie gasiłem jej, pojechałem bezpośrednio do mechaniora na skasowanie błędów, i wyskoczyły 4 tym razem.
    Dwa od gazu , czujnik temperatury i coś od abs. Mechanik nie wie nawet o co tu chodzi, więc napisałem tu,czy ktoś miał coś takiego i mógłby mi pomóc?
    Straciłem zaufanie do auta,a to najgorsze co może być.

  • #2
    Najpewniej słaby akumulator. Wtedy po odpaleniu cuda na kiju się dzieją z błędami.

    A poza tym to tracisz pieniądze na jechanie i czytanie błędów u mechanika. Do tego wystarczy urządzenie z androidem i interfejs bezprzewodowy za 25 zł. I nawet nie trzeba się wcale znać.

    Komentarz


    • #3
      A gdzie można kupić takie cudo? Mechanicy mówią że to jest shit i można pojebać sterowniki (ale pewnie mówią tak żeby ludzie tego nie kupowali,tylko jechali do nich )

      Komentarz


      • #4
        Kupić na all..., nawet najtańszy kablowy USB za 20 zł działa, ja interfejsem (VAG KKL) za taką cenę czytałem/kasowałem/adoptowałem Felicję i Octavię jest ok. Na postoju i biegu jałowym masz słabsze ładowanie, do tego włączona dmuchawa jak się dogrzewasz i akumulator przysiada. Błędy sondy pokazuje bo załączenie jej grzałki to obciążenie dla pewnie niedoładowanego aku. Jak masz taki co się otwierają cele to dolej wody destylowanej i przejedź z 50-100 km szybszą trasą żeby się doładował. Jazda w samym trybie miejskim też w zimę nie jest dla aku zdrowa, warto wycieczkę wozidle zrobić. Jak nie pomoże to może nowe aku. No i klemy na aku sprawdź czy dokręcone.
        Ostatnio edytowany przez mark711; 43844.

        Komentarz


        • #5
          Do czytania błędów to wystarczy taki na bluetooth, bo nie trzeba laptopa nosić. Telefon i darmowa apka i błędy odczytane.

          Lekarz tez powie, żeby nie leczyć się samemu. A przedstawiciele medyczni czekają z benefitami w zamian za przepisywane przez lekarza wyroby.

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X