Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

"Cykanie" silnika z okolicy rozrządu Octavia 1.8t AGU

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • "Cykanie" silnika z okolicy rozrządu Octavia 1.8t AGU

    Witam! Mam pewien problem w samochodzie, otóż po odpaleniu z okolicy rozrządu słychać lekkie "cykanie", po rozgrzaniu się do 90 stopni "cykanie" się nasila. Poczytałem wcześniej troszkę o tym ale dalej nie mam pojęcia co to może być, czy to jest problem z napinaczem paska rozrządu?

    PS Jeżeli coś źle napisałem poprawcie mnie, jestem w Waszym środowisku nowy.

  • #2
    Miałem podobny problem w 1.6 tdi po paru tysiącach na nowym rozrządzie . Wymiana kompletnego rozrządu na drugi dopiero pomogła .

    Komentarz


    • #3
      Najprawdopodobniej będzie to pompa wody. Cyka tak jakby to był świerszczyk. Miałem podobny objaw w swoim 2.0 AQY. Do stwierdzenia co "cyka" najlepszy jest plastykowy wężyk i średnicy około 8mm i długości około 1m. Jeden koniec wkłada się do ucha, a drugi przybliża w odpowiednie miejsca. Wszystko można dokładnie usłyszeć, pracę łożysk, wtryskiwaczy, wszysko co się kręci lub porusza ruchem posuwisto zwrotnym.
      Lepszy by był stetoskop lekarski, ale szkoda by go było, gdyby przypadkowo wkręcił się pod pasek. Rurki nie szkoda, i nie wyrządzi żadnej szkody w "złym" przypadku.
      Ostatnio edytowany przez Marian 2; 1432.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Marian 2 Zobacz wpis
        Jeden koniec wkłada się do ucha, a drugi przybliża w odpowiednie miejsca. Wszystko można dokładnie usłyszeć, pracę łożysk, wtryskiwaczy, wszysko co się kręci lub porusza ruchem posuwisto zwrotnym.
        Kiedyś mnie żona "przyłapała" jak osłuchiwałem w ten sposób alternator bo łożysko gwizdało. Wchodzi do garażu a ja akurat z wężykiem w uchu i skupieniem jak rano na porcelanie. Ona mina zdziwiona oczy na wierzch... za skarby świata nie mogła uwierzyć co ja robię.
        Do dziś mam nieodparte wrażenie, że sobie pomyślała wtedy, "coś z nim nie ten teges".
        Metoda dobra ale nie dajcie się zaskoczyć żonie
        ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
        Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
        Spalanie - Motostat.pl
        Spalanie - Motostat.pl

        Komentarz


        • #5
          Może cykać klikać obok zbiorniczka wyrównawczego jest jakby pompa paliwa i tam jest takie klikanie czasami umnie też ake nie wiem co to może byc silnik 2.0 AZJ

          Komentarz


          • #6
            Rozrząd w tym silniku to nie tylko pasek i napinacz i parę rolek. Miedzy wałkami jest łańcuch i napinacz z albo bez przestawiacza fazy. Przy przebiegu około 200 tyś. km łańcuch i napinacz wymaga wymiany.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Thoudi78 Zobacz wpis
              Może cykać klikać obok zbiorniczka wyrównawczego jest jakby pompa paliwa i tam jest takie klikanie czasami umnie też ake nie wiem co to może byc silnik 2.0 AZJ
              Jeśli raz cyka raz nie, cyka nieregularnie to prawdopodobnie cyka Ci pochłaniacz par paliwa, to jest normalna jego praca, to nie jest usterka.
              ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
              Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
              Spalanie - Motostat.pl
              Spalanie - Motostat.pl

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X