Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

nierówne przyspieszenie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • nierówne przyspieszenie

    Witam
    od Kilkunastu dni jestem wlascicielem octavii 2002 1.8t i niby auto zbiera sie dobrze ale często w trakcie przyspieszenia nastepuje nierowne przyspieszenie. tak jakby dodawal i odejmowal gaz. czasami tez na wolnych obrotach cos zadrży i delikatnie faluje wskazówka obrotów. Powracając do przyspieszenia to czasami przyspiesza jak szalony a czasami cos go muli. Zrobilem kilka logów dynamicznych i statycznych. Prosze o analize i ewentualne wskazówki co jeszcze logowac, co sprawdzic, co wymienic a co można wyczyścić. wydaje mi się, że N75 może trochę knocić i pewnie DV jest od nowości...

    Dynamiczne:
    403 Forbidden
    403 Forbidden
    403 Forbidden

    Statyczne:
    403 Forbidden
    403 Forbidden

  • #2
    Nie masz może wskaźnika doładowania turbiny? Mam podobne objawy u siebie i też zastanawiam się o co może chodzić.

    Tzn. jeśli chodzi o przyśpieszenie, to w trybie 'normalnym' jest tak, że turbo ładuje w peaku do 1,5bara i trzyma w miarę stabilnie 1 bar. Czasem doładowanie się macha, np. 1-1,2 bara i wtedy czuję właśnie jakbym dodawał i odejmował gaz. Chwilowe spalanie przy gazie w podłogę pokazuje 45l/100km (pełen but na 4 biegu >3000rpm)
    Jeśli Octavia się zamuli (mam wrażenie, że im więcej jeżdżę spokojnie, tym większa szansa, że się zamuli), to turbo w pełnym bucie pompuje lekko ponad 0,5bara i spalanie chwilowe przy podobnych warunkach (4. bieg, wysokie obroty) nie przekracza 20-25l/100km.

    Co do logów, to niestety nie pomogę, ale piszę swoje objawy, bo może cierpimy na to samo. Objawy podobne, tylko ja już nie raz sprawie się przyglądałem (tzn. jakie są widoczne różnice kiedy ma muła, a kiedy idzie jak wściekła).
    Srebrna Szczała 1.6 Octavia I FL Classic - sprzedana po 15 latach
    Jeszcze srebrniejsza Szczała 1.8T Octavia I FL Elegance

    Zapraszam do obejrzenia mojego auta i luźnych pogaduch
    Škoda Octavia I FL Elegance+ 1.8T 4x4

    Komentarz

    POWRÓT NA GÓRĘ
    Pracuję...
    X