Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Turbo ma jakieś 50% mocy - rozwiązanie jakby ktoś miał podobny problem ;)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Turbo ma jakieś 50% mocy - rozwiązanie jakby ktoś miał podobny problem ;)

    Miałem regenerację turbiny w ARSCar (swoją drogą nie polecam - zgubili mi nawet mocowanie akumulatora). Z początku super, potem kicha - odcina. W reklamacyjnym serwisie sieci VIP Gwarant stwierdzili że to czujnik ciśnienia zawyża i uważa że turbina przeładowuje. Naprawili, przy okazji wymienili N75.

    I samochód niby jeździ, ale jakoś bardziej mułowato...

    Wg odczytów przy wduszeniu gazu jak powinien ładować na 1850 to ładował max. na 1550. Wymieniłem wężyki - bez zmian. Ale coś mnie tknęło i sprawdziłem jak są podłączone wężyki do N75.... i okazało się że gamonie dwa zamienili miejscami.

    Turbina bez zmiennej geometrii, silnik AGR.

    W razie jakby ktoś miał podobne objawy - sprawdzać kolejność wężyków

  • #2
    Mnie już chyba nic nie zdziwi, podobne problemy z turbo przerabiał mój kumpel jakieś 6 lat temu w swoim nowo zakupionym Golfie 1.9TDi. Odwiedził kilku mechaników, powymieniali wężyki, zregenerował turbo, a auto nadal nie chciało jechać. Sam się wziąłem za sprawdzanie wszystkiego po kolei i wyszło, ze schemat który woził ze sobą od jednego z mechaników był nie od tego auta. Po prawidłowym podłączeniu wszystko wrodziło do normy. Niestety radość nie trwała zbyt długo, na A1 dowalił mu w palnik i skończyło się dziurą w tłoku i pogiętymi zaworami. Wymienił słupek u mechanika i co??? Auto znów nie jechało, pajac ponownie podłączył nie tak jak trzeba wężyki.
    Była Octavia II, jest Ford S-Max 2.0TDCi Titanium

    Komentarz


    • #3
      Swoją drogą wywaliłem sobie teraz EGR i miałem okazję obejrzeć jaki był "czysty" po "czyszczeniu" przez warsztat który instalował mi zregenerowaną turbinę.... Pod żadnym pozorem nie zbliżajcie się do ARSCar w Raszynie... Oprócz tego zgubili mi dolną osłonę silnika, mocowanie akumulatora, nie dokręcili klem i zgubili śrubę mocującą przewód dostarczający olej do turbiny.

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X