Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana rury odpowietrzającej blok silnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wymiana rury odpowietrzającej blok silnika

    Kontynuacją wątku zaczętego w temacie Olejowym.

    Kupiłem tę rurkę, teraz czas na wymianę. Niestety myślałem, że będzie to prostsze Choć nadal myślę, że nie warto z tym jechać do mechanika.

    Rurka jest połączona obejmą spreżynową z miejscem, gdzie jest korek wlewu i potem idzie w dół gdzieś pod kolektor. Nigdy nie wymieniałem tego i prosiłbym o łopatologiczną pomoc, co należy odrkęcić i gdzie aby móc się łatwo dostać do miejsca w które ta rurka wchodzi. Pompę wtórnego powietrza czy coś innego?

    Z góry dziękuję za wszelkie porady.


    Informacje techniczne i eksploatacyjne wspólne dla wszystkich modeli. Oleje, opony, wycieraczki, klocki, tarcze, zawieszenia i inne.
    Ostatnio edytowany przez MINIAK; 43549.

  • #2

    Nie wiem dlaczego ten temat jest w Octavia I, skoro dotyczy Octavii II. Musiałem coś skonocić przy pisaniu .

    Nawiązując po postu z innego tematu:

    Zamieszczone przez opermon Zobacz wpis
    Wymiana jest prosta. Najpierw ściągnij sobie "odkurzacz" (pompa powietrza) żeby mieć lepszy dostęp. Następnie u góry ściągasz opaskę, a na dole jest taki zielony pierścień zabezpieczający trzeba go pociągnąć tak żeby wyszedł z obudowy. Następnie wyciągasz rurkę. Montaż w odwrotnej kolejności. Z tego co pamiętam to trzeba trochę pokombinować żeby tą rurkę przepchać, bo jest tam trochę mało miejsca.


    Próbowałem to dzisiaj zrobić. Jakoś w końcu udało mi się zdemontować pompę, opaska I pierścień wyciągnięte. Część, którą na górze trzymała opaska poszła po jej zdjęciu bez problemu, natomiast nie idzie wyciągnąć rurki na dole. Ma ktoś pomysł czy to kwestia zassania, mrozu czy coś jeszcze ją tam trzyma?

    Komentarz

    POWRÓT NA GÓRĘ
    Pracuję...
    X