Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

ustawienie drążka zmiany biegów.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • ustawienie drążka zmiany biegów.

    Cześć,
    Ostatnimi czasy pękła mi tulejka - ogranicznik biegu wstecznego (zamieściłem obrazek ze wskazaniem części), przez co nie wchodziła mi jedynka, bo się blokowała w metalowym ograniczniku.
    Mechanik do czasu sprowadzenia części zrobił taką prowizorkę, że drążek ustawił bardziej do przodu, dzięki czemu jedynka może być załączona, bo nie haczy o ten ogranicznik.

    Część już mam i w zasadzie mógłbym sobie ją sam wymienić, tylko teraz kwestia jak ustawić i wyregulować prawidłowo drążek na swoje miejsce?

    Mogę prosić o instrukcje jak tego dokonać?

    drazek.jpg


    O1. 1.6 Mpi BFQ, skrzynia DUU.
    Ostatnio edytowany przez Megaremek; 44373.

  • #2
    Osobiście sądzę że w ustawieniu neutralnym dźwignia stoi więc zamontowanie tej części nie będzie miało wpływu Osobiście miałem problem z jedynką przed wymianą sprzęgła regulacje wykonałem przy skrzyni na wybierakach jedną śrubą ( wybierak u góry skrzyni) Również zmieniałem mieszek z gałką z nowszego modelu i musiałem skrócić długość drążka ale to tak na marginesie

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez anoni Zobacz wpis
      Osobiście sądzę że w ustawieniu neutralnym dźwignia stoi więc zamontowanie tej części nie będzie miało wpływu Osobiście miałem problem z jedynką przed wymianą sprzęgła regulacje wykonałem przy skrzyni na wybierakach jedną śrubą ( wybierak u góry skrzyni) Również zmieniałem mieszek z gałką z nowszego modelu i musiałem skrócić długość drążka ale to tak na marginesie
      Niestety ale jesteś w błędzie. Część musiałem wymienić, bo pomimo przestawienia pozycji neutralnej drążka, czasem ten pęknięty ogranicznik nadal blokował wrzucenie jedynki. U mnie jest taki metalowy ogranicznik nad tym plastikowym ogranicznikiem i się "niedogadywały" jak był plastikowy ułamany. Część zamówiłem w ASO (ok 50zł), samemu wymieniłem i jak ręką odjął. Znów skrzynia działa bezbłędnie. U mnie też jest inny mechanizm zmiany biegów. U Ciebie linkowy a u mnie popychaczowy, i mam tylko jedną śrubę regulacyjną pod autem, a nie linki przy wybieraku.

      Dopiszę już do końca, że w moim przypadku drążek jest ten grubszy 22mm, więc zamówiłem nowy mieszek (zamiennik na alledrogo) a gałkę skórzaną przełożyłem i efekt jest ok. Pytałem w ASO o cenę ori mieszka skórzanego z gałką skórzaną ~500zł, tak więc cieszę, się, że temat ogarnąłem taniej

      Komentarz


      • #4
        500 ? lekkie przegięcie Ja kupiłem to Link

        Komentarz


        • #5
          Taniej, ale to jest plastikowe dziadostwo. Takie coś się kupuje, żeby auto sprzedać.

          Komentarz


          • #6
            Podepnę się troszkę offtop - bo przymierzam się do wymiany gałki (22 mm) w mojej O1, a coś nie bardzo mogłem znaleźć jakie koledzy polecali... Więc gdyby ktoś podzielił się doświadczeniem jaką u siebie montował

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez unicestwiacz_wszechrzeczy Zobacz wpis
              Taniej, ale to jest plastikowe dziadostwo. Takie coś się kupuje, żeby auto sprzedać.
              Co prawda ta część " chrom " z czasem sie lekko wyciera i zdaje sobie sprawę ale lepiej mi to leży w ręce Nawet wymiana co rok to warto , przynajmniej jak dla mnie

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X