Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z rozrusznikiem 1,9 TDI

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z rozrusznikiem 1,9 TDI

    Witam. Zwracam się z prośbą o poradę w kwestii rozrusznika w moim aucie. Od kilku tygodni przy odpalaniu samochodu słychać tarcie bendiksu o koło zamachowe zaraz po uruchomieniu. Na początku było to tylko przy niskich temperaturach, natomiast teraz już to słychać nawet przy +12 stopniach.
    Mam oryginalny rozrusznik Boscha który 3 lata temu był regenerowany przez dobrą firmę w moim mieście - Bendiks w Rzeszowie. Na tamten czas zapłaciłem za regenerację 360 zł
    Dzisiaj dopytałem o kwestie kupna nowego zamiennika jest to koszt około 305zł z 2 letnią gwarancją. Czy jest sens kupowania tego chińskiego zamiennika czy znowu mam wchodzić kolejny raz w koszty regeneracyjne? Przyznam że nie bardzo mam ochotę ponownie regenerować jeżeli to tak krótko wytrzymuje. Dodatkowo pytanie czy wymiana to jakiś wodotrysk czy mogę spokojnie zrobić to samemu?
    "Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo - na pewno to zepsujesz"
    PRAWO MURPHY'EGO

  • #2
    sam sobie chyba na pytanie odpowiedziałeś. Jak drogę regeneracji już przerabiałeś i nie bardzo chcesz to powtarzać, to kup ten zamiennik i testuj. zawsze masz gwarancję jak coś.

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez sew1981 Zobacz wpis
      sam sobie chyba na pytanie odpowiedziałeś. Jak drogę regeneracji już przerabiałeś i nie bardzo chcesz to powtarzać, to kup ten zamiennik i testuj. zawsze masz gwarancję jak coś.
      Czy sobie odpowiedziałem to sam nie wiem. Pytam dlatego że na forach umieszczane są różne opinie na temat zamienników. Zawsze mogę kupić do 100zł używany oryginał, chociaż ciężko jest trafić używanego Boscha tylko niestety dużo jest używanych zamienników. Dodatkowo zadałem pytanie czy wymiana tego rozrusznika jest możliwa bez kanału?
      "Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo - na pewno to zepsujesz"
      PRAWO MURPHY'EGO

      Komentarz


      • #4
        marcooprodigy Będąc na twoim miejscu chyba jeszcze raz zdecydowałbym się na regeneracje ale w innym warsztacie, u innego elektryka... Co do wymiany z czy też bez kanału niestety się nie wypowiem.

        Komentarz


        • #5
          Chińskie rozruszniki są spoko, miałem w kilku samochodach, ciągnikach i elegancko śmigały.

          Komentarz


          • #6
            z tego co piszesz to masz do wymiany przednią tulejkę w rozruszniki,koszt tego z wymianą to ok 50-60zl.Co do wymiany wiadomo lepiej z kanału

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez sciro Zobacz wpis
              z tego co piszesz to masz do wymiany przednią tulejkę w rozruszniki,koszt tego z wymianą to ok 50-60zl.Co do wymiany wiadomo lepiej z kanału
              Najprawdopodobniej jest to właśnie ten problem i raczej nic nie trze tylko zęby kół pracują z przekosem względem siebie i słyszysz "dzwonienie, jazgotanie" (niech każdy sobie to nazwie jak chce) czyż nie?
              Pewnie regeneracja była zrobiona niezbyt rzetelnie bo po wymianie wszystkich tulejek rozrusznik bezproblemowo działa znów długie lata.
              Jak kolega pisze do ogarnięcia za grosze komplet tulejek chyba nawet nie kosztuje 50zł, może z 30 max 40zł, plus robocizna chyba, że sam ogarniesz. Kilka lat temu robiłem rozrusznik do citroena 1.9 to zapłaciłem około 30 zł za tulejki.
              ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
              Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
              Spalanie - Motostat.pl
              Spalanie - Motostat.pl

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Bambek1 Zobacz wpis

                Najprawdopodobniej jest to właśnie ten problem i raczej nic nie trze tylko zęby kół pracują z przekosem względem siebie i słyszysz "dzwonienie, jazgotanie" (niech każdy sobie to nazwie jak chce) czyż nie?
                Pewnie regeneracja była zrobiona niezbyt rzetelnie bo po wymianie wszystkich tulejek rozrusznik bezproblemowo działa znów długie lata.
                Jak kolega pisze do ogarnięcia za grosze komplet tulejek chyba nawet nie kosztuje 50zł, może z 30 max 40zł, plus robocizna chyba, że sam ogarniesz. Kilka lat temu robiłem rozrusznik do citroena 1.9 to zapłaciłem około 30 zł za tulejki.
                Witam. Faktycznie regeneracja mogła nie być zrobiona rzetelnie. Człowiek nie ma wpływu na to, oddaje rozrusznik do firmy a co oni w środku wymienią zobaczę tylko na rachunku. W rzeczywistości jak ktoś byłby nieuczciwy może części rzeczy nie wymieniać a za to policzyć. Rozrusznik pzejechał krótki okres czasu. Może jestem uparty ale miałbym ochotę kupić chine na 2 letniej gwarancji i przetestować na własnej skórze ile faktycznie podziała. A w między czasie mieć w zapasie stary który rozebrałbym na spokojnie i ewentualnie podremontował i odnowił też obudowę.
                "Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo - na pewno to zepsujesz"
                PRAWO MURPHY'EGO

                Komentarz


                • #9
                  Witam ponownie. Panowie po weryfikacji cen oraz coraz większymi problemami z moim rozrusznikiem zamówiłem rozrusznik w firmie która zajmuje się regeneracją, tym razem wybór padł na firmę centralnej Polski. Czeka mnie wymiana tego pod blokiem, mam nadzieje że obejdzie się bez przygód. Mam tylko jeden dylemat co do dokręcenia śrub mocujących rozrusznik do bloku silnika. Jak mocno to dokręcić? Niestety nie posiadam klucza dynamometrycznego.
                  "Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo - na pewno to zepsujesz"
                  PRAWO MURPHY'EGO

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X