Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Duże spalanie Octavia I

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Duże spalanie Octavia I

    Witam

    Chciałbym poruszyć temat spalania benzyny w skodzie octavia i 1.6 101 KM.
    Jakie jest w normie spalanie w tym modelu auta?
    Mam wrażenie że moja skoda coś więcej pali a mianowicie na starcie po odpaleniu zimnego silnika komputer pokazuje 15-16 l. Po ruszeniu oczywiście schodzi stopniowo do 6.8 L przy prędkości 80-110 km. lecz jak przycisnę to wzrasta do 9 L. ale zawsze po ponownym odpaleniu wyskakuje 13-15 L
    Wymieniłem czujnik temp. cieczy, świece z przewodami, sondę lambda, termostat bo był walnięty.
    Byłem na diagnostyce, zmierzyli mi emisję spalin jest ok.
    Dalej już nie mam pomysłów!

  • #2
    Zaznaczę że na 11 L. zrobię do 120 km do chwili zapalenia się rezerwy.

    Komentarz


    • #3
      Wszystko masz Kolego w normie, u mnie w AKL jest tak samo. Jadąc 90 km/h mam 5,6-6,9 L/100, w mieście 11L a na autostradzie przy 150km/h jest 10L/100.

      Nie masz się czym martwić.

      ...Moje Cappuccino MPi...

      jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
      sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
      wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

      Komentarz


      • #4
        Trzeba się pogodzić bo benzyne moja też lubi w pić większych ilosciach. To normalne spalanie jakie masz

        Komentarz


        • #5
          Można sprawdzić spalanie w ten sposób że tankujesz do pełna(do pierwszego odbicia) robisz trasę przykładowo 100 czy 200km i tankujesz znowu do pierwszego odbicia i masz spalanie. I wtedy wiesz czy tak naprawdę dużo spalił czy nie.
          Arecki

          Komentarz


          • #6
            No jak tak twierdzicie to ok!
            Ale czemu na rozruchu wyskakuje aż 15 L/100?

            Komentarz


            • #7
              Bo pierwsza dawka jest "końska" jak to mów mój kolega mechanik
              Auto potrzebuje bogatszej mieszanki i komputer pokazuje chwilowe spalanie przeliczone na 100 km.
              Nie martw się.
              Załóż LPG i po problemie

              ...Moje Cappuccino MPi...

              jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
              sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
              wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

              Komentarz


              • #8
                ...albo wymień na diesla Powinno zejść do jakichś 6l/100km przy "lekkim mieście".

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Andrzej Ława Zobacz wpis
                  ...albo wymień na diesla Powinno zejść do jakichś 6l/100km przy "lekkim mieście".
                  A później będziesz pisał np. tak:
                  Octavia 1.9 tdi 2004 Nie reaguje pedał gazu, samochód gaśnie - Octavia Club Polska

                  Nie chcę absolutnie rozkręcać dyskusji benzyniarze vs dieslowcy bo to wg mnie dyskusja w stylu "o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkanocy" wszystko ma swoje plusy i minusy każdy ma swoje problemy. Dlatego proszę nie dajcie się sprowokować.
                  ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                  Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                  Spalanie - Motostat.pl
                  Spalanie - Motostat.pl

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez BłękitnaSkoda Zobacz wpis
                    No jak tak twierdzicie to ok!
                    Ale czemu na rozruchu wyskakuje aż 15 L/100?
                    Odpal i daj silnikowi popracować parę minut na woknych obrotach i bedziesz miał np. 40l/100, i jeśli ujedziesz np tylko kilkaset metrów i zgasisz to pewnie tyle spali. Po prostu na początku auto nie jedzie a paliwo leci i taka średnia wychodzi.

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez Bambek1 Zobacz wpis

                      A później będziesz pisał np. tak:
                      Octavia 1.9 tdi 2004 Nie reaguje pedał gazu, samochód gaśnie - Octavia Club Polska

                      Nie chcę absolutnie rozkręcać dyskusji benzyniarze vs dieslowcy bo to wg mnie dyskusja w stylu "o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkanocy" wszystko ma swoje plusy i minusy każdy ma swoje problemy. Dlatego proszę nie dajcie się sprowokować.
                      Oj nie histeryzuj Niewinnie zażartowałem w klimacie że zawsze jest coś za coś Chcesz mieć niższe spalanie? Bierzesz diesla. Będzie klekotał i śmierdział dieslem ale dobrze ustawiony będzie całkiem żwawy i ładnie ciągnął od dołu. Nie chcesz mieć "klekota" i lubisz kręcić na wysokich obrotach? Bierzesz benzynę i akceptujesz wyższe spalanie. I ewentualnie "gwałcisz" samochód jeszcze bardziej śmierdzącym LPG (OK, nie jestem ortodoksem i sam mam zagazowaną Felicję jako "zapas", ale niektórzy puryści narzekają na silniki potraktowane gazem)

                      Niestety nie ma chyba silnika który jednocześnie paliłby mało, nie był dieslem, ciągnął od dołu i się ładnie kręcił na wysokie obroty oraz miał tanie paliwo... A, i jeszcze był trwały i niezawodny Kiedyś były (pomijając te wysokie obroty) - ale obecnie raczej nie ma samochodów parowych

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Andrzej Ława Zobacz wpis
                        Niestety nie ma chyba silnika który jednocześnie paliłby mało, nie był dieslem, ciągnął od dołu i się ładnie kręcił na wysokie obroty oraz miał tanie paliwo... A, i jeszcze był trwały i niezawodny
                        Są, i są to silniki elektryczne :P. Nic nie pali, nie jest dieslem, ciągnie od dołu i kręci się dosyć wysoko. Paliwo tanie, co do ostatniego to możemy polemizować, ale po co .

                        A tak serio to zgadzam się w większości z tym co napisałeś, bo wiadomo jak to z tymi elektrykami dziś jest, szczególnie w Polsce. No i nie występował fabrycznie jeszcze w żadnej Octavii :P.
                        Srebrna Szczała 1.6 Octavia I FL Classic - sprzedana po 15 latach
                        Jeszcze srebrniejsza Szczała 1.8T Octavia I FL Elegance

                        Zapraszam do obejrzenia mojego auta i luźnych pogaduch
                        Škoda Octavia I FL Elegance+ 1.8T 4x4

                        Komentarz


                        • #13
                          A słusznie, słusznie. Tylko akumulatory ciężkie... niestety stary radziecki pomysł nie wypalił (chcieli budować sieć dróg z pętlami indukcyjnymi pod powierzchnią bezprzewodowo zasilającymi samochody - coś jak obecnie ładuje się bezprzewodowo telefony)

                          Ooo, ale jakby ktoś miał kontakty w ruskiej mafii i mógł zorganizować jakiś BES-5... 250 lat jazdy bez tankowania

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez Andrzej Ława Zobacz wpis
                            BES-5...
                            Kurła biere to.

                            Robimy zapisy.
                            1. Bambek1 - 2 szt.
                            2.
                            Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
                            ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                            Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                            Spalanie - Motostat.pl
                            Spalanie - Motostat.pl

                            Komentarz


                            • #15
                              Ja nie chce. Wole tdi, przynajmniej raz na 1000km sobie stane na siku przy okazji tankowania.

                              Komentarz


                              • #16
                                Na gazie + benzynie my sie niezatrzymujemy

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez Ptasznik Zobacz wpis
                                  niezatrzymujemy
                                  No czasem możesz się NIE ZATRZYMAĆ

                                  ...Moje Cappuccino MPi...

                                  jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                                  sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                                  wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez Ptasznik Zobacz wpis
                                    Na gazie + benzynie my sie niezatrzymujemy
                                    Może ktoś naiwny w to uwierzy, ale nie oszukujmy się. Nawet jeśli jakimś cudem w baku będzie trochę benzyny to nikt NIIGDY nie użyje tego cennego zapasu potrzebnego do odpalenia bryki żeby na tym jechać.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Dlaczego innych użytkowników tak boli LPG w obcym aucie?

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        A kogo boli?

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez utek Zobacz wpis
                                          Dlaczego innych użytkowników tak boli LPG w obcym aucie?
                                          Nie w obcym ale swoim. Mnie osobiście to nie dotyczy bo zagazowana Felicja to mój "zapas", ale znam ludzi którzy jak szukają samochodu "na poważnie" to starają się znaleźć taki który nigdy nie był "skażony" LPG. Cóż, niefabryczne instalacje na pewno mają jakiś wpływ na silnik, nierzadko sprawiają ciekawe problemy, a dodatkowo instalujący LPG są stereotypowo... bardzo oszczędni i mogą oszczędzać nie tylko na paliwie.

                                          Dodatkowe problemy z LPG: przez Tunel (Francja - UK) nie przejedziesz a i w wielu parkingach podziemnych nie zaparkujesz. I albo zawalasz sobie pół bagażnika butlą, albo masz mały zbiorniczek w miejsce koła zapasowego i tankujesz co 200km. Do tego dochodzi całkiem możliwy spadek osiągów.

                                          No i mniej poważnie: samochód z LPG to znakomity "chłopiec do bicia" (patrz np. Kapitan Bomba i powolna rakieta Głusia zasilana ciągle kończącym się zapasem LPG )

                                          Zatem: nie bierz tego do siebie i pamiętaj - śmiech to zdrowie Jak sam widzisz wielu "zagazowanych" też robi sobie żarty z LPG (a dieslowców - z diesla)

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez Andrzej Ława Zobacz wpis
                                            pamiętaj - śmiech to zdrowie Jak sam widzisz wielu "zagazowanych" też robi sobie żarty z LPG (a dieslowców - z diesla)
                                            Dokładnie !!!
                                            Grunt to racjonalne myślenie i dystans do pewnych spraw

                                            ...Moje Cappuccino MPi...

                                            jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                                            sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                                            wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez Andrzej Ława Zobacz wpis

                                              ale znam ludzi którzy jak szukają samochodu "na poważnie" to starają się znaleźć taki który nigdy nie był "skażony" LPG.
                                              Też bym takiego szukał. LPG zakłada się aby jeździć i nie ma co liczyć na mały przebieg auta.

                                              Zamieszczone przez Andrzej Ława Zobacz wpis
                                              Cóż, niefabryczne instalacje na pewno mają jakiś wpływ na silnik, nierzadko sprawiają ciekawe problemy, a dodatkowo instalujący LPG są stereotypowo... bardzo oszczędni i mogą oszczędzać nie tylko na paliwie.
                                              Jakiś mit. Niefabryczne instalacje, zamontowane przez monterów LPG a nie kowali spisują się świetnie. Fabryczne instalacje to w sumie miał tylko Opel i Volvo.

                                              Zamieszczone przez Andrzej Ława Zobacz wpis
                                              Dodatkowe problemy z LPG: przez Tunel (Francja - UK) nie przejedziesz
                                              To rzeczywiście może być problemem, bo przecież od UK dzieli nas tylko kanał LM i dojeżdżam codziennie do roboty.

                                              Zamieszczone przez Andrzej Ława Zobacz wpis
                                              a i w wielu parkingach podziemnych nie zaparkujesz.
                                              Tak, bo tak postanowili zarządcy obiektu. Prawa takiego nie ma. W nowych parkingach zazwyczaj jest już wentylacja mechaniczna, więc problem nie istnieje.

                                              Zamieszczone przez Andrzej Ława Zobacz wpis
                                              I albo zawalasz sobie pół bagażnika butlą, albo masz mały zbiorniczek w miejsce koła zapasowego i tankujesz co 200km.
                                              Taki mały zbiorniczek, wielkości koła zapasowego. Jakieś 400km zasięgu.

                                              Zamieszczone przez Andrzej Ława Zobacz wpis
                                              Do tego dochodzi całkiem możliwy spadek osiągów.
                                              Kolejny mit, najczęściej powiązany z kowalami wkładajacymi instalacje LPG.

                                              Zamieszczone przez Andrzej Ława Zobacz wpis
                                              Jak sam widzisz wielu "zagazowanych" też robi sobie żarty z LPG (a dieslowców - z diesla)
                                              Żarty żartami, nas nie wpuszczą na parking podziemny, ale Was nie wpuszczą do miasta.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez Andrzej Ława Zobacz wpis
                                                Niestety nie ma chyba silnika który jednocześnie paliłby mało, nie był dieslem, ciągnął od dołu i się ładnie kręcił na wysokie obroty oraz miał tanie paliwo... A, i jeszcze był trwały i niezawodny
                                                Jest taki silnik. Elektryczny.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez utek Zobacz wpis
                                                  Jakiś mit. Niefabryczne instalacje, zamontowane przez monterów LPG a nie kowali spisują się świetnie. Fabryczne instalacje to w sumie miał tylko Opel i Volvo.
                                                  ...
                                                  Kolejny mit, najczęściej powiązany z kowalami wkładajacymi instalacje LPG.
                                                  Ależ zgoda - tylko że ponieważ gaz instaluje się z oszczędności to wielu oszczędza także przy jego instalowaniu. I takie skutki... Porządna instalacja gazowa kosztuje i dla kogoś kto przejeżdża 10kkm rocznie taka porządna może się nie kalkulować. Więc instaluje "po taniości".

                                                  Zamieszczone przez utek Zobacz wpis
                                                  Tak, bo tak postanowili zarządcy obiektu. Prawa takiego nie ma. W nowych parkingach zazwyczaj jest już wentylacja mechaniczna, więc problem nie istnieje.
                                                  Poniekąd jest - jeśli chcesz mieć parking na który możesz wpuszczać samochody z LPG musisz mieć takową wentylację z czujnikami. I znowu wraca kwestia oszczędności - jak ktoś chciał taniej to nie instalował wentylacji tylko w zakaz wjazdu dla pojazdów z LPG.

                                                  Zamieszczone przez utek Zobacz wpis
                                                  Taki mały zbiorniczek, wielkości koła zapasowego. Jakieś 400km zasięgu.
                                                  Serio? Ile litrów mieści Ci się w takim zbiorniczku w miejsce koła zapasowego? (no i jaki masz rozmiar tego koła ) Bo ja w tej złomiastej Felicji mam nominalną pojemność 27l, a ponieważ wszędzie zalecają tankowanie na max. 80%... robi się cienko. Fakt że ona ma 13-calowe felgi...

                                                  Zamieszczone przez utek Zobacz wpis
                                                  Żarty żartami, nas nie wpuszczą na parking podziemny, ale Was nie wpuszczą do miasta.
                                                  Tylko do centrum (i to - w Polsce - dopiero w perspektywie i tylko jeśli nie będę miał certyfikatu na któreś tam Euro... a jakby zrobić hybrydę.... ), a biorąc pod uwagę kwestie parkowania itepe wolę zaparkować dalej i jechać zbiorkomem

                                                  Ewentualnie jak np. po sąsiedzku do Warszawy to jadę małą zapasową Felicją, która właśnie jest zagazowana. Łatwiej się wcisnąć - zwłaszcza że tego samochodu mi nie szkoda jak się obetrze albo cuś

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X