Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Skrzypienie, trzeszczenie słupka B

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Skrzypienie, trzeszczenie słupka B

    Witam drogich kolegów.
    Posiadam Skodę Octavię 1.6 mpi 2008 r. (w zasadzie 2009), 162 000 km przebiegu, bezwypadkowa. Parę miesięcy temu wystąpiło u mnie skrzypienie w okolicy słupka B od strony pasażera przy jeździe na nierównościach, kiedy cała karoseria się przegina, w zakrętach, etc. Rozpocząłem szukanie: poszła tapicerka drzwi przednich, tylnych, smarowanie zamków, uszczelek, progi, podsufitka, listwy na dachu, etc i w końcu znalazłem dokładną przyczynę: jest to sama konstrukcja słupka B u góry (jakby w miejscu zgrzewu z dachem). Oczywiście próbowałem te miejsca spryskać WD-40, ale na niewiele się to zdało. Trzeszczy kiedy np oburącz wygina się ją na boki lub (jak na filmiku poniżej) otwarłem drzwi pasażera do końca i napierałem na nie (również zginanie tego słupka). Zauważyłem, że trzeszczenie to można także wywołać poprzez pociągnięcie uchwytu w dachu od strony pasażera. Ja rozumiem, że Skoda to tanie materiały i zdaję sobie sprawę, że nie wszystko musi być idealnie spasowane, ale przyznam, że jest to bardzo denerwujące i wydaje mi się, iż trzeszczy coraz częściej. Ostatnio nawet podczas hamowania i przyspieszania. Czy ktoś miał taki problem? Wie jak sobie z nim poradzić? Słyszałem coś o regulacji zamków - może gdyby drzwi bardziej dociskały to skrzypienie ustąpiłoby? U mnie jednak drzwi są idealnie spasowane z karoserią - nie wiem czy jest sens to ruszać.

    Film:

    P.S. Rygle owinięte taśmą - brak poprawy.
    Z góry dziękuję za pomoc.

  • #2
    Jesteś absolutnie pewien że bezwypadkowy? Mechanik opowiadał mi o klientce której też samochód skrzypiał w takich miejscach... i okazało się że ćwiartka była wspawana z innego.

    Komentarz


    • #3
      Absolutnie tak Jedyne co było robione na przestrzeni ostatnich lat, to zmiana lewej przedniej szyby w drzwiach kierowcy (niemiły incydent), aczkolwiek to nie było zdarzenie drogowe.

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X