Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z klimatyzacja

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z klimatyzacja

    Panowie mam problem z klimatyzacja. W poprzednim sezonie dzialala. W styczniu dalem ja do nabicia i odgrzybienia. Teraz jak zrobilo sie cieplo to okazalo sie ze nie dziala.
    Oddalem auto tam gdzie byla nabijana i mowia, ze brak czynnika. Sprawdzali auto pod wzgledem szczelnosci i trzymala szczelnie caly czas. Mial ktos podobna sytuacje?

    Pozdrawiam!
    Zgrywanie wsadów z kości, programowanie BIOS, programowanie pamięci.

  • #2
    Kolego uzupełnij profil, to naprawdę pomaga

    ...Moje Cappuccino MPi...

    jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
    sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
    wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

    Komentarz


    • #3
      Miałem podobnie. Rok temu w styczniu odpaliłem testowo i działało. Zaczęło robić się ciepło i już nie działała. 3 testy szczelności i na pierwszym uchodziło, a później przestało. Poszło nabicie czynnikiem i od roku jest OK.

      Komentarz


      • #4
        Kolega miał właśnie podobny problem, nabijał, niby szczelność trzymało a po zimie brak czynnika. Po wymianie chłodnicy klimy ze skraplaczem obecnie spokój.

        ...Moje Cappuccino MPi...

        jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
        sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
        wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

        Komentarz


        • #5
          U mnie, w ośmio letnim aucie pojechałem na serwis klimy i na początku było lepiej niż przed. Po dwóch latach od serwisu coś ta klima nie za bardzo chłodzi. Nawet jest chyba gorzej niż przed nabiciem.

          Komentarz


          • #6
            Z mojej klimy wydobywa sie dziwny zapach, nie wiem czy to normalne...
            Podpowiedzie cos?

            Komentarz


            • #7
              Pewnie wydobywa się "stary kapeć" i trzeba dać do odgrzybiania.

              ...Moje Cappuccino MPi...

              jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
              sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
              wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

              Komentarz


              • #8
                A patent z samodzielnym uzyciem sprayu odgrzybiajacego ma sens czy to popierdółka?

                Komentarz


                • #9
                  Jest filmik na YT jak gość sam robi O2.
                  Ja robiłem w O1 tylko same nawiewy.
                  W O2 da się dostać do parownika więc teoretycznie powinno pomóc.

                  ...Moje Cappuccino MPi...

                  jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                  sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                  wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                  Komentarz


                  • #10
                    Jesli chodzi o samodzielne " odgrzybianie " kilka razy stosowałem i działało o dziwo lecz trzeba koniecznie auto pozostawić po tym najlepiej otwarte by się przewietrzyło jak jest możliwość na dość dłuższa chwilę , bo czuć ten spray ale zapach przykry znika .

                    Komentarz


                    • #11
                      Czasem przydarza się sytuacja że z rana po uruchomieniu samochodu klima dział po przejechaniu kilku kilometrów i ponownym odpaleniu samochodu juz nie działa TO NIE DAJCIE SIE NABIJAĆ W BUTELKĘ że macie uszkodzony skraplacz lub inne nieszczelności lub tzw regulacja sprzęgiełka W takim przypadku należy tzw " regulację " wykonać przez usunięcie jednej lub wuch podkładek dystansowych na czpieniu/wałka kompresora Dodam że mnie w serwisie chcieli mnie skroić na ponad 2400 a zapłaciłem u firmy która się chłodnictwem i klimatyzacją skasowali mnie tylko 150 zł warto zasięgnąć języka przed oddaniem do drogich "fachowców"

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X