Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z turbo 1.8t

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z turbo 1.8t

    Witam,
    mam octavie I 1.8t 150km, aum.
    Od jakiegoś czasu turbo się zacina, tzn jak docisnę na maxa pedał gazu to przez chwilę przyśpiesza a za chwilę jakby turbina na maksymalnych obrotach odpuszczała. Za chwilę znowu pompuje i odpuszcza. Czy to kwestia któregoś z zaworów? Jeden z mechaników powiedział, że regeneracja mnie czeka, ale specjalistą nie jest, więc wolę pytać gdzie indziej. Rozumiem, że będzie trzeba podjechać gdzieś na profesjonalny zakład, ale może sam coś ogarnę.

    Dodaje logi dynamiczne.
    403 Forbidden
    403 Forbidden

    Nie wiem czy dobrze robiłem, jestem tu nowy, po za tym zaczynam z takimi rzeczami. Uczę się z tego, co wyczytam lub obejrzę na yt. Autko mam od listopada, nie miałem w życiu autka z turbiną, a tym bardziej nie miałem do czynienia z turbiną w benzynie.

    Pozdrawiam i czekam na pomoc.

  • #2
    Masz pewność,że to turbo? Może po prostu ślizga się sprzęgło... miałem podobnie. Jadę załóżmy 80km zabieram się do wyprzedzania i chwilowy spadek mocy i tak w koło. Też winiłem przeróżne zawory i inne pierdoły aż trafiłem do mechanika, który powiedział,że sprzęgło. Trochę byłem zdziwiony, pojechałem do drugiego i potwierdził... wymieniłem sprzęgło i życie stało się szybsze
    Champ20ns!

    Komentarz


    • #3
      Hmm, to by było ciekawe. Pewności nie mam dlatego piszę. Ślizgało by się tylko z pedałem wciśniętym w podłogę? Jak nie dociskam do końca pedału to przyśpiesza równomiernie, nie szarpie.

      Komentarz


      • #4
        Turbo wolno wstaje stąd takie wrażenia.
        Na początek spróbuj rozpiac zabezpieczenie z gruszki turbiny a rozruszac ręcznie kierownicę
        Sprawdź też stan gruszki czy nie jest zardzewiala.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Dzbanko Zobacz wpis
          Hmm, to by było ciekawe. Pewności nie mam dlatego piszę. Ślizgało by się tylko z pedałem wciśniętym w podłogę? Jak nie dociskam do końca pedału to przyśpiesza równomiernie, nie szarpie.
          Tak jak dociskałem je to robiło takie jaja
          Champ20ns!

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X