Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pedał gazu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Pedał gazu

    Witam ponownie. Mam do was pytanie jak jest u was z obrotami z wciśniętym pedałem gazu, już wyjaśniam. Chciałem dziś wykonać autokalibracje LPG, ( komunikat o tym żeby utrzymać obroty między 2500-3100 ). O ile do 2000 uda mi się trzymać pedał obroty są w miarę na tym samym "poziomie" to po przekroczeniu tej prędkości obrotowej dzieją się cuda. Jak chce dość do 2500-3000 obroty i zostać na tym pułapie to niewiadomo jak bym się starał obroty i tak idą w górę,noga stoi w tej samej pozycji. Nie mi się wierzyć że to ja podnoszę dalej te obroty bo "zapieram" się noga o boczek. Inna sprawa to to że "łatwiej " mi pozostać na tych 3 tyś jak przygazuje go do 4-5 tys i delikatnie schodze. Czy faktycznie może być że te obroty idą same w górę czy to po poprostu brak wyczucia z mojej strony ? Dodam że robiłem te próby na dobrze rozgrzanym silniku Żarów o na LPG jak i on było to samo.

  • #2
    U mnie w BSE jest identycznie dlatego autokalibrację robiłem innym programem - Omegas reader.
    Zapisz się na forum z tym programem i ściągnij. Jeśli ma instalację fabryczną LR.
    Ten program robi ja samoczynnie a Ty generalnie musisz go tylko uruchomić.

    ...Moje Cappuccino MPi...

    jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
    sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
    wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

    Komentarz


    • #3
      Tak, tylko jak już pisałem nie mam instalacji firmowej Landdi Renzo. Ciekawe jak to jest że gazowników ma "pewna" nogę przy kalibracji...

      Komentarz


      • #4
        Miałem to samo u siebie jak miałem padnięty czujnik położenia pedału sprzęgła . Za diabła nie mogłem uzyskać stabilnych 3000 obr . Nawet na leżąco pedał wciskałem ręką . Ni chu , chu . Po wymianie czujnika na nowy , jak ręką odjął . Autokalibrację robiłem 10 dni temu .

        Komentarz


        • #5
          To było też po wymianie uszczelek kolektora ale nie sądzę że to miałoby aż taki wpływ na wysokie obroty .

          Komentarz


          • #6
            U ciebie wyrzuciło błąd tego czujnika czy sam do tego doszedłeś ? Ja wczoraj już dostałem białej goraczki, tyle razy próbowałem zatrzymać sie na tych 3 tyś obrotów i nic... Teraz chyba wezmę się za wymianę górnych uszczelek kolektora , jak to nie pomoze to podpale ten samochód i będę miał święty spokoj...

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez shanzi Zobacz wpis
              jak to nie pomoze to podpale ten samochód i będę miał święty spokoj...
              Lepiej nie szkoda.

              ...Moje Cappuccino MPi...

              jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
              sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
              wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

              Komentarz


              • #8
                Już mi nie szkoda, co raz coś się psuje ...

                Komentarz


                • #9
                  Moze samochod stwierdzil ze masz za duzo wolnego czasu

                  Komentarz


                  • #10
                    Czasami mam wrażenie , że żyje wlasnym życiem . Ale wracając do tematu czy ktoś ma jakieś sugestie ??

                    Komentarz


                    • #11
                      Przy czujniku błędu nie będzie . Podbijało mi obroty przy redukcji . Jak próbowałem autokalibracji to wtedy jeszcze 16555 nie wywalało . Wymieniłem czujnik ( org ) oraz wymieniłem uszczelki kolektora . Po tych robotach bez problemu stabilne 3000 i autokalibracja przeszła bezproblemowo .

                      Komentarz


                      • #12
                        Dziś dzwonilem za czujnikiem, ale nie ma nic od ręki i trzeba czekać do przyszłego tygodnia.

                        Komentarz


                        • #13
                          Ja kupowałem na skodaczęści .pl . Mieli na stanie . Wysyłka 5zł .

                          Komentarz


                          • #14
                            Czujnik możesz sprawdzić też vcds . Tylko nie pamiętam w której grupie . To jest bardziej włącznik typu włącz - wyłącz . Możesz też sprawdzić multimetrem . Demontaż jest stosunkowo prosty .

                            Komentarz


                            • #15
                              Kanał 066 , dziś sprawdzałem , musze jeszcze dojść kiedy mają być jakie wartości.

                              Komentarz


                              • #16
                                Jeśli wartości się zmieniają ( zapewne 0 i 1 ) to czujnik działa i jest o.k.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Dokładnie. Zmieniają się jak po wciśnięciu sprzęgła jak i hamulca. Więc ta część mogę wykluczyć.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    U mnie był wyraźnie zacięty mechanicznie i trzpień ruchomy nie pracował . U Ciebie opadnie zakup nowego a to już zawsze jakiś plus

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Plus nie plus bo znowu próbowałem stanąć na tych 3 tys obrotów i za cholerę mi się to nie udaje. Jak będę zmieniał uszczelki w kolektorze to może przeczyszcze przepustnicę.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Możesz przeczyścić . Tym jej nie zaszkodzisz . Warto przy okazji wymienić uszczelkę przepustnica - kolektor .

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Niestety podgrzeje kotleta. Uszczelki wymieniłem, ale niestety nie mogę uzyskać stabilnych obrotów. Czujnik sprawdzony VCDS'IE i wartości się zmieniają. Czujnik działa bo przy odpięciu go i odpuszczaniu gazu szarpie furą a z czujnikiem hamuje silnikiem miarowo. Nie wiem czy jest sens ładować kasę w nowy czujnik bo ten wygląda na sprawny. Może jakieś sugestie ?

                                          Komentarz

                                          POWRÓT NA GÓRĘ
                                          Pracuję...
                                          X