Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Dym z komory silnika, brak oleju, silnik pali

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Dym z komory silnika, brak oleju, silnik pali

    Koledzy, dziś miałem taki przypadek: włączałem się do ruchu, dodałem gazu, auto zaczęło ciągnąć, w temnym momencie usłyszałem cichy trzask, obroty skoczyły na 4000. Przejechałem 100m po dom, a tu z komory silnika i spod auta dym, zapach oleju. Wyłączyłem silnik, otwieram komorę, wietrzę... Ognia nie ma, płyn chłodzący trzyma poziom, patrzę - pod autem plama oleju. Sprawdzam olej - sucho (a był ok, czujnik też dotąd działał). Za to silnik od strony wylotu cały z oleju. No i jak tak stał już sobie, to olej kapał jeszcze ze zderzaka w okolicy intercoolera.

    Przypuszczam, że trudno wróżyć co to się stało, ale mimo to może ktoś coś może stwierdzić.

    No i kolejne pytanie: czy może ktoś polecić jakiś warsztat lub mechanika w Tychach lub najbliższej okolicy, który by to naprawił?

    Pytanie też czy warto naprawiać ten silnik (ile to może kosztować), czy lepiej poszukać innej używki, z mniejszym przebiegiem?

    Auto to Skoda Octavia I, rok 2002, silnik 1.9 tdi ASV, przebieg 275 tys.
    www.microworks.pl

  • #2
    a sprawdzałeś odmę bo miałem podobny przypadek miałem?

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez shados Zobacz wpis
      Sprawdzam olej - sucho (a był ok, czujnik też dotąd działał). Za to silnik od strony wylotu cały z oleju.
      Może żywot zakończył przewód olejowy od turbiny...sprawdź jeżeli dasz radę...

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X