Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jak wymienić wentylator chłodnicy większy w O1?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jak wymienić wentylator chłodnicy większy w O1?

    Tak jak w temacie, wczoraj zatarl mi sie wentylator chlodnicy, chodzi o ten wiekszy. Mniejszy na szczescie dziala co pozwolilo mi na powrot do miejsca zamieszkania. Przygladalem sie sposobie montazu na obudowie chlodnicy i z tego co widze trzyma sie na trzech srubach z czego bezproblemowy dostep mam do lewej gornej, dolna tez mysle ze odkrece, natomiast prawa gorna chowa sie za kanalem powietrznym. Domyslam sie, ze musze zdemontowac puszke filtra powietrza i wymontowac caly kanal, tylko czy uda mi sie to bez demontazu akumulatora? Ponadto pytanie gdzie znajduje sie przekaznik wentylatorow, nie moglem go wymacac :-( Na youtube jest videomanual ale z Octavii i jednym duzym wentylatorem, tam sytuacja jest banalna. Moglby ktos mnie pokierowac jak sie za to zabrac? Chetnie odkupie uzywany sprawny wiatrak :-)

  • #2
    Jakiś czas temu wymieniłem duży wentylator i nie przypominam sobie abym musiał dodatkowo coś odkręcić aby mieć lepszy dostęp do śruby...albo już o tym zapomniałem lub jest to kwestia posiadanych narzędzi. Śruby powinieneś odkręcić i przykręcać aby ich nie pourywać. Sterownik wentylatorów powinien być pod akumulatorem.

    Komentarz


    • #3
      Jak sie dostales do sruby zza reflektorem, pod kanalem powietrznym tuz przy akumulatorze? Demontowales akumulator?

      Komentarz


      • #4
        Nie musiałem nic dodatkowo demontować. Jaki masz silnik...?

        Komentarz


        • #5
          Dzisiaj go wymontowalem, musialem wyjac filtr powietrza, akumulator, podstawe akumulatora, dopiero wyjalem kanal powietrzny i dostalem sie do jednej ze srub. Moj silnik to 1,9 TDi 90KM AGR, Octavia z 2000r.

          Komentarz


          • #6
            Wnioskuję że demontowałeś wentylatory razem z osłoną bo dostęp do trzech śrub mocujących duży wentylator do osłony jest bezproblemowy.

            Komentarz


            • #7
              Link do Tutorialu, ale po niemiecku Kühlerlüfter wechseln - Skoda Octavia [TUTORIAL]



              może pomoże

              Komentarz


              • #8
                To co jest pokazane na filmiku to jest wersja z jednym wiatrakiem ja mam dwa obok siebie jeden o srednicy 300mm od klimy, drugi o srednicy 345mm silnika. Jedną ze srub u mnie zakrywa kanal powietrzny biegnacy od przedniej belki na wys skrzyni biegow w prawo przed akumulatorem, nastepnie bokiem na scianie blotnika od strony kierowcy do puszki filtra powietrza. Tenze kanal zakrywa jedna ze srub. Aby go wyjac musialem zdemontowac podstawe akumulatora. Gdy zloze wszystko w calosc wrzuce tu zdjecia to zobaczycie o co mi chodzi.

                Komentarz


                • #9
                  Moze mylimy pojecia, do trzech srub trzymajacych silnik do pajaka obudowy chlodnicy dostep jest idealny, ja odkrecalem te plastykowe ramiona bo sruby przy silniku mam pordzewiale i nie sposob ich odkrecic, co i tak by nic nie dalo bo bym go nie wyjal bez odkrecenia przynajmniej dwoch srub pająka. Wy mowicie o tych srubach przy samym silniku?

                  Komentarz


                  • #10
                    Przepraszam na filmiku sa faktycznie dwa wiatraki, ale nie ma tam kanalu powietrznego doprowadzajacego powietrze do silnika :-( ktory u mnie jest i uniemozliwial mi dojscie.

                    Komentarz


                    • #11
                      Najważniejsze że udało się tobie wymontować wentylator. Jak będziesz wszystko skręcać daj smar na śruby...Tak na przyszłość

                      Komentarz


                      • #12
                        Jestem juz po wymianie, na zdjeciu P80731-184631.jpg widac jaki jest u mnie dostep do srub :-(

                        Komentarz


                        • #13
                          Faktycznie.. kanał powietrzny utrudnia bezpośredni dostęp.

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X