Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Antena - podpowiedź

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Antena - podpowiedź

    Witam,
    zmieniam radio oraz antenę na taką:




    Jest to antena z zasilaczem.
    Jeden przewód (czarny), to antena, a drugi (czerwony), to boczne złącze, które podłączyć trzeba do prądu stałego 12 V.

    Moje radio, to Blaupunkt Manchaster 110.
    Do starego radia i starej anteny (antena ze wzmacniaczem, z jednym przewodem) był podłączony separator, do którego podłączona była antena, a separator do radia, niebieski przewód z separatora podłączony był do prądu stałego.

    I moje pytanie:

    Czy jak tę nową antenę podłączę czarnym przewodem do radia, a niebieski przewód do prądu stałego 12 V, to będę mógł odstawić na bok separator, bo będzie niepotrzebny?

    Piszę, że będzie niepotrzebny, bo zasilenie wzmacniacza anteny będzie z tego niebieskiego przewodu, a nie z separatora, który do tego służy.

    Czy mam rację?




  • #2
    Cześć. Tak dobrze kombinujesz.
    Lecz powiem Ci, że to radio ma tak denny odbiornik antenowy, że nic nie pomoże. Ja walczyłem z tokyo 110 (to samo, tylko bez CD) i poza moim miastem lokalnego radia nie łapało. O innych też można było zapomnieć. Kupiłem jakiegoś Pioneer'a za 200 zł - teraz mam radio i przede wszystkim jakiś dźwięk w porównaniu do tego blaupunkta...
    Ten tekst jest pierwszą próbą nawiązania kontaktu z istotami rozumnymi

    Komentarz


    • #3
      Dzięki za podposwiedź.

      A tak przy okazji - czy takie podłączenie nie będzie przypadkiem skutkować, że prąd będzie non stop pobierany?

      Komentarz


      • #4
        Przy tej antenie nie jest potrzebny separator.Czerwony kabelek to zasilanie wzmacniacza w antenie.Najlepiej kup antenę aktywną z zasilaniem wzmacniacza przez kabel antenowy.
        Skoda Superb II Ambition
        2.0 TDI CR 170 KM

        https://www.facebook.com/kjautoelektronika/

        Komentarz


        • #5
          Chciałem tak zrobić, ale wszystkie takie anteny mają tylko kilkunastocentymetrowe przewody, a nie chcę używać przedłużacza.
          Muśżę więc skorzystać z ww. anteny z dwoma przewodami.
          Oryginalny przewód jest rąbnięty, więc muszę go wymienić, a przy okazji wymienię antenę.
          Tylko zastanawiam się, czy po wyjęciu kluczyka, prąd nie będzie dalej pobierany.

          Komentarz


          • #6
            Radio posiada wyjście oznaczone jako REMOTE/ANT,które możesz wykorzystać do zasilania wzmacniacza anteny.Można także podłączyć pod ACC czyli + po stacyjce.Wzmacniacz będzie zasilany tylko w momencie działania radia lub włączenia zapłonu(ACC).
            Skoda Superb II Ambition
            2.0 TDI CR 170 KM

            https://www.facebook.com/kjautoelektronika/

            Komentarz


            • #7
              image_44932.pngimage_44933.pngimage_44930.jpgimage_44929.jpgimage_44931.jpg

              Dzięki za podpowiedzi.
              Antenę kupiłem, podłączyłem do radia (bez przewodu czerwonego, zasilającego).
              Radio bardzo ładnie gra.
              Mam jednak problem z tym czerwonym przewodem.
              Gdzie bym go nie podłączył, to momentalnie tracę stację, słychać tylko szum i trzaski.
              Załączyłem poniżej 2 zdjęcia kostki PIN, zdjęcie gniazdka mojego radias i chemat z instrukcji radia

              Przewody podłączone do mojej kostki PIN:
              1 czerwono-biały
              4 czerwono-biało-czerwony
              5 niebieski (do niego był wcześniej podłączony separator zasilający starą antenę)
              6 niebiesko-biały
              7 czerwono-biały
              8 brązowy

              Gdzie mam podłączyć czerwony przewód (zasilenie anteny)?
              Ostatnio edytowany przez robertz; 39261.

              Komentarz


              • #8
                Znalazłem rozwiązanie:: kostka A i styk 5

                Wszystko działa.

                Zamykam temat

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X