Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1]-Problem ze skrzynią.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1]-Problem ze skrzynią.

    1.6BFQ+ skrzynia manualna 5b, sprzęgło ma 100kkm
    Mam problem z biegami, czasami nie mogę wrzucić biegu(najgorzej z 2 niezależnie czy auto stoi czy jest w ruchu)-przesmarowałem cięgna oraz widełki(te na zewnątrz skrzyni) i delikatnie pomogło(czym to najlepiej przesmarować? albo co z tym zrobić) Dodatkowo dzisiaj usłyszałem dziwne rzężenie z okolic sprzęgła w momencie gdy sprzęgło jest WCIŚNIĘTE-obstawiam coś z dociskiem. Dzięki za pomoc.

  • #2
    Łożysko oporowe może się kończyć jak słychać na wciśniętym.A olej w skrzyni masz?A zmieniałeś kiedyś?

    Komentarz


    • #3
      Muszę zrzucić skrzynie, bo na 100% coś niedobrego ze sprzęgłem się dzieje. Oleju nie zmieniałem od nowości, a ponieważ auto ma już trochę przebiegu(240kkm) to obawiam się pogorszenia pracy skrzyni po wymianie.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez szymon461 Zobacz wpis
        Muszę zrzucić skrzynie, bo na 100% coś niedobrego ze sprzęgłem się dzieje. Oleju nie zmieniałem od nowości, a ponieważ auto ma już trochę przebiegu(240kkm) to obawiam się pogorszenia pracy skrzyni po wymianie.
        Im szybciej zadbasz o wymianę oleju, tym bardziej wydłużysz żywotność skrzyni. Dobierz właściwy olej a nie lej byle jakiego, byle takiego. Nie ma oleju LONG LIFE jak zalecają producenci, z tym że wymiana oleju może tylko pogorszyć sprawę to Mit.

        Obsługujemy Automatyczne skrzynie, jak i manualne, dość sporo nam się trafia klientów których własnie staramy się przekonać do wymiany Oleju tak jak wyżej Ciebie, wiedz że przynajmniej 70% z nich, jeździ na zbyt niskim lub często krytycznym stanie oleju w skrzyni, a olej zazwyczaj wygląda jak z silnika diesla... Nie raz niestety jest już za późno na wymianę oleju, gdy skrzynia hałasuje to albo regeneracja albo wymiana na jakąś używkę, zależnie od życzenia klienta.

        Komentarz


        • #5
          Widzę, że masz doczynienia ze skrzyniami. Podpowiedz mi, jak będę miał zrzuconą skrzynię robić w niej inspekcje, sprawdzać coś czy nic z nią nie robić(oprócz wymiany oleju)? Czasami miałem problem z wrzuceniem 2 biegu-ale jak by to była wina skrzyni to raczej ten problem występowałby cały czas.(dobrze myślę?)

          Komentarz


          • #6
            Mi po wymianie oleju skończyły się problemy z wbiciem 1 i zgrzyt zębów przy R. Olej wlałem oryginał z grupy VW. A z problemami kulałem się 30kkm, bo olej stał przez 1.5 roku kupiony w piwnicy.Wstyd mi jak diabli.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez szymon461 Zobacz wpis
              Widzę, że masz doczynienia ze skrzyniami. Podpowiedz mi, jak będę miał zrzuconą skrzynię robić w niej inspekcje, sprawdzać coś czy nic z nią nie robić(oprócz wymiany oleju)? Czasami miałem problem z wrzuceniem 2 biegu-ale jak by to była wina skrzyni to raczej ten problem występowałby cały czas.(dobrze myślę?)
              Z pewnością możesz sprawdzić luz na wałku sprzegłowym, oraz mechanizm róznicowy, lecz cięzko mi opisac słowami jak to zrobić samemu, czego szukać, co czuć.

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X