Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Blokada klocków prawego przedniego koła. 1.9 tdi 90KM ALH

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Blokada klocków prawego przedniego koła. 1.9 tdi 90KM ALH

    Witam
    Wczoraj po gwałtownym hamowaniu klocki prawego koła nie odbijają. Wymiana tłoczka i smarowanie nic nie daje. Tłoczek chodzi lekko ale po założenie cofnięcie jest możliwe po spuszczeniu płynu przez odpowietrznik. Po odkręceniu przewodu płyn nie kapie. Jak by coś było przytkane na tyle że po naciśnięciu płyn przepływa ale po odpuszczeniu nie cofa się. Po odkręceniu przewodów na pompie ABS z otworu lewego koła płyn wypływa (grawitacyjnie) a z prawego nie. Jak by się coś w pompie ABS przytkało przepływ. Kontrolki nie wskazują żadnych problemów. Czy ktoś miał podobny problem? Wszelkie rady i sugestie mile widziane
    Rider

  • #2
    Czytałem że elastyczne przewody potrafią się rozwarstwić i nie pozwalają na cofanie płynu.

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez logan_x Zobacz wpis
      Czytałem że elastyczne przewody potrafią się rozwarstwić i nie pozwalają na cofanie płynu.
      Tak też gdzieś o tym słyszałem i zamierzam je wymienić w poniedziałek bo wyglądają na popękane (mają 14 lat) niemniej wydaje mi się że to jest coś w pompie bo po odkręceniu przewodów idących do kół od pompy z otworu gdzie był przewód do zblokowanego koła płyn nie wypływa. Z drugiego sprawnego sączy się powoli.
      Rider

      Komentarz


      • #4
        Wymień przewód/ przewody elastyczne. Przewód sie w środku rozwarstwił zapewne. Przewód od zacisku tył kosztuje coś około 80 zł plus wymiana.
        Ostatnio edytowany przez shok; 5726.

        Komentarz


        • #5
          ......
          Ostatnio edytowany przez shok; 5726.

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez shok Zobacz wpis
            Wymień przewód/ przewody elastyczne. Przewód sie w środku rozwarstwił zapewne. Przewód od zacisku tył kosztuje coś około 80 zł plus wymiana.
            Niestety nie pomogło. Po pierwszym mocniejszym hamowaniu kolo zablokowane .
            Rider

            Komentarz


            • #7
              Pompa wymieniona na używkę z allegro Jak narazie wszystko działa.
              Dziekuje za pomoc
              Grzegorz
              Rider

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X