Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Regulacja skrzyni biegów/wybieraka

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Regulacja skrzyni biegów/wybieraka

    Witam, mam pytanie do osób, które już regulowały biegi w swoim samochodzie. Wg instrukcji po zdjęciu mieszka gałki zmiany biegów powinny być dwa bolce w które wkłada się np gwóźdź, żeby zablokować lewarek. U mnie po zdjęciu mieszka nie ma tych bolców. Jest jedynie biały plastik do koła lewarka . Jak w takim razie ustawic lewarek , żeby wyregulować linki ?? Może ktoś z was ma jakiś pomysł/ patent.

  • #2
    Co masz nie tak z biegami? Tam nie ma linek, są wodziki w komorze silnika.

    Komentarz


    • #3
      To, że są wodziki to wiem. Ale regulacja odbywa się też poprzez zablokowanie lewarka. I o to się pytam. Chce wyregulować biegi , nie zawsze działają jak trzeba. Nie ma płynności.

      Komentarz


      • #4
        A jak olej w skrzyni, wymieniałeś?Mi wymiana pomogła na haczenie i trudne wchodzenie.

        Komentarz


        • #5
          Olej wymieniałem w tym roku, bez żadnego efektu. Dziś nasmarowałem mechanizm wybieraków smarem PTFE. Zobaczę czy będzie poprawa i dam znać.

          Komentarz


          • #6
            zobacz na to Jak łatwo wyregulować linki skrzyni biegów?



            Mechanizm zmiany biegów – wymiana
            Замена механизма переключения передач шкода часть 1

            Замена механизма переключения передач шкода часть 1 - YouTube


            Gänge lassen sich nicht mehr einlegen Skoda Octaiva BJ98 AGN
            🛠️ Gänge lassen sich nicht mehr einlegen Skoda Octaiva BJ98 AGN Ist die Kupplung defekt? - YouTube





            Komentarz


            • #7
              U mnie po podniesieniu mieszka wszystko inaczej wygląda.

              Komentarz


              • #8
                U mnie po podniesieniu mieszka wszystko inaczej wygląda.

                To jest moja skrzynia a właściwie, układ zmiany biegów ... :

                Loading...

                Są dwa rodzaje ; cięgnowa i popychaczowa. Ja mam tą drugą .

                Komentarz


                • #9
                  Jaki olej zalałeś?

                  Komentarz


                  • #10
                    W mojej skodzie układ cięgieł wygląda identycznie jak u Shanzi. W mojej ocenie zamontowany układ zależy od skrzyni biegów. Ostatnio grzebałem trochę przy pompie ABS, zdemontowałem filtr powietrza z obudową i przesmarowałem te wszystkie połączenia. Jak na razie nie nie ma problemów, biegi wchodzą spokojnie. Zobaczymy jak długo.

                    Komentarz


                    • #11
                      Olej do skrzyni to Castrol 75w90 . Też zdejmowałem obudowę filtra powietrza i smarowalem jak ty , ale to jeszcze nie to. Jak się nagrzeje silnik to jest jakby lepiej. Najgorzej jest z 2 biegiem , który wchodzi z delikatnym oporem. Mam podniesione węże od nagrzewanicy bo ocierają one delikatnie o mechanizm zmiany biegów.

                      Komentarz


                      • #12
                        Jakim smarem smarowailiście te połączenia w mechanizmie cięgien? Też mnie to czeka

                        Komentarz


                        • #13
                          K2 smar litowy z PTFE

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X