Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Błąd temperatury silnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Błąd temperatury silnika

    Cześć wam. W ostatnich dniach mialem problem z wyskakujacym checkiem. Padlo na sonde lambda regulujaca przed katalizatorem. 3x wyskakiwal blad, sprawdzalem z mechanikiem dla pewnosci, raz wraz z bledem sondy wyskoczyl rowniez blad temp silnika. Po wymianie lambdy, teraz ciagle wyskakuje ten błąd temp silnika. Po wyskoczeniu charakteryzuje sie trzymaniem wyzszych obrotow, przykladowo trzyma 1500 obr./min na skrzyzowaniach, przydusza, przycina przy zmianach biegów..Trzeba to zrobic. Jakas podpowiedz co tym razem padlo? Jakis czujnik? Bede wdzieczny, pozdrawiam, Oskar.
    IMG_20180912_123843 (1).jpg

  • #2
    Przepraszam, widze, ze chyba nie tu wrzucilem, mozna przeniesc do dzialu nizej

    Komentarz


    • #3
      Czujnik temperatury silnika zapewne do wymiany . Szukaj oryginalnego . Chińskie zamienniki nie nadają się .

      Komentarz


      • #4
        Tylko z tego co wiem, tam jest kilka czujnikow.. I teraz ktory jest do wymiany, to jest zagadka. Silnik to 2.0 116km AQY, 2000r.

        Komentarz


        • #5
          Troche poczytalem.. Prosze mnie poprawic jesli sie myle. Do wymiany moze byc czujnik temperatury plynu chlodzacego lub czujnik temp. wody? Nie znalazlem cxegos takiego jak 'czujnik temperatury silnika'

          Komentarz


          • #6
            Kolego sam ostatnio przerabiałem temat owego czujnika. W zasadzie w nim są dwa obwody- jeden podaje sygnał na zegary o temperaturze, a drugi sygnał do sterownika silnika, u mnie padł ten od wskaźnika w liczniku bo wskazówka wahała się, u Ciebie pewnie padł ten od sygnału do sterownika. Jak chcesz mieć 100% pewności to w VCDS w blokach pomiarowych- blok 01 engine, group 001; oraz blok 17 instruments, group 003, porównać odczyty temperatury z obydwu, jeśli są duże rozbieżności pomiędzy obydwoma odczytami to czujnik do wymiany. Link do niego: Attention Required! | Cloudflare
            Sławek

            Komentarz


            • #7
              Super, wielkie dzieki

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X