Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ustawienie rezerwy w LPG

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ustawienie rezerwy w LPG

    Witam serdecznie kolegow ponownie mam pytanie poniewaz nie mam sily juz jechac do gazownika bo to straszny buc i naprawde jak juz jestem zmuszony pojchac to dopiero pojade ale moze Wy mi pomozecie. Czytalem gdzies na innych forach ze idzie samemu ustawic sobie rezerw krecac szkielkiem w butli czy to polega na fakcie? Mam skode oktawie 2008 po lifcie z fabryczna instalacja landi renzo a raczej to co po niej zostalo czyli bebechy ze zbiornika plywak i ta reszta co w butli poniewaz sama butla oraz wtryski oraz parownik sa nowe i wymienione na barakudy. Do sprawy fabrycznie mialem butle staga 53litry i wchodzilo tylko 29litrow teraz po wymianie na nowa butle dalej mam stac 53 litry ale gazownik ustawil plywak tak ze wchodzi 47 litrow gazu ale nie ustalil chyba rezerwy i wkurza mnie to. Na fabrycznym ustawieniu mialem dzialajace kropki w kabinie i swiecila sie rezerwa i na niej moglem zrobic 100km i bylo ok a teraz po zatankowaniu na maksa swieca sie 4 kropiki a w trakcie oprozniania baku jak swieci ostatnia kropka to nagle juz przelacza sie na paliwo auto czy jestem wstanie sam sobie to ustalic na tym szkielku co pisalo na forum czy lepiej tego samemu nie ruszac> prosze o pomoc
    moja czarna perla
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=980275#980275

  • #2
    Z tego co wiem to takie rzeczy ustawia się:
    1)w sofcie LPG producenci
    2)podają procedury kalibracji wskazania.
    Przy czym np. w STAGu 300 opcja 2 jest mało dokładna, najlepiej zrobić wg 1.
    Te "kropki" przecież nie są zintegrowane ze szkiełkiem więc to głupota że kręcenie może pomóc.
    Poszukać instrukcje do danego sterownika LPG, bo nie wiem czy został wymieniony z LR przy okazji "bebeszenia". Szukać na lpg-forum jak ustawić to w LR.

    Komentarz


    • #3
      Miałem kilka samochodów z lpg i te wskażniki nigdy nie działały poprawnie. Zawsze patrze na licznik przejechanych km od poprzedniego tankowania i wiem kiedy podjechać na stacje.

      Komentarz


      • #4
        Da sie to ustawić mniej się ostawić mniej więcej. Masz "wpięty wskaźnik nie w to miejsce" - miałem tak samo i na pełny miałem 4 diody zielone a potem nagle czerwona do końca Gazownik zamienił miejsce i mam spadek 4,3,2,1,czerwona.

        ...Moje Cappuccino MPi...

        jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
        sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
        wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

        Komentarz


        • #5
          Drodzy koledzy chcialem sie pochwalic i odpowiedziec Wam ze da sie ustawic rezerwe samemu krecac w butli tym szkielkiem a wrecz tym calyw wskaznikiem co pokazuje stan gazu. A mianowicie nie dawalo mi to spokoju i zatankowalem do pelna butle pokazaly mi sie 4 diody zielone i jezdzilem tak dlugo az zrobilem 450km (swiecily sie dalej zielone kropki 4 i tak jak wczesniej na czerowo nic nie swiecilo wiec brak rezerwy) i w tedy zrobilem takie cos ze zapalilem auto odkrecilem te dwie srubki na krzyzaka i przekrecilem cale te szkielko z wskaznikiem paliwa w lewo i w srodku na diodach pokazalo sie czerwone lampka-rezerwa i tak to skrecilem i bylem ciekawy czy to cos pomoglo.Wiec wyjechalem gaz do konca i znow zatankowalem na maksa teraz weszlo 47litrow i jedzilem sobie dalej jedna kropka zgasla po 150km potem druga ... trzecia.... i czwarta palila sie dlugo myslalem ze nie ustawilo sie to tak jak powinno az tu nagle przy 465km zapalila sie czerwona dioda rezerwa wow cos sie udalo ustawic w koncu ciekawe jaka mam teraz rezerwe bylem ciekaw i jezdzilem az auto sie przelaczylo na benzyne i powiem szczerze ze jestem w szoku bo dojechalem do 550km na baku.Wiec dla tych kolegow co twierdzili ze sie nie da oznajmie ze sie da Dod am ze mam orginalna instalacje landi renzo butla staco orginalna tak jak zamontowana na pierwszy montarz (musialem wymienic po 10 latach ale wtryski juz mam inne niz medy. zmienilem na barakudy i teraz auto smiga az milo. Wogole nie sluchac wtryskow i wszystko smiga az milo a dodatkowo filtr gazu doszedl odstajnikowy
          moja czarna perla
          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=980275#980275

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X