Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Bicie półosi ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Bicie półosi ?

    Witam wszystkich bardzo serdecznie.
    Mam problem z moją Octavią objawiający się biciem polosi. Sprawdzałem już chyba wszystko, koła ok, półoś też zmieniłem włącznie z przegubami a bicie jak było tak jest. Najgorzej bije przy przyspieszaniu do 80 tragedia na wszystkich biegach,po 100 bicie się pojawią ale już nie tak mocne. Zmieniałem też sprzeglo i olej w skrzyni,sprzęgło się konczylo i rezultatów też żadnych. Podpowiedzcie gdzie szukać przyczyny.

  • #2
    Witaj Kolego

    Uzupełnij profil - będzie wiadomo o jaką Octavię chodzi

    Bicie masz ciągłe - cały czas? Czy tylko przy przyspieszaniu? Czy występuje przy jeździe na luzie?

    ...Moje Cappuccino MPi...

    jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
    sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
    wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

    Komentarz


    • #3
      Na luzie jakby nie biło,choć mam wrażenie że jednak delikatnie czuć bicie. Na pedale sprzęgła nic nie czuć.

      Komentarz


      • #4
        Zrób tak:

        Wyjedź na prosty odcinek drogi z małym ruchem ale lepiej bez aut.

        1.Zatrzymaj auto z kłami na wprost. Rozpocznij ruszanie delikatnie z gazem do powiedzmy 2 500 i zmiana. Sprawdź czy czuć szarpanie. Puść na luz. Potem znowu rozpędzanie ale teraz hamuj biegiem/silnikiem.
        2. Pojeździj potem z zakrętami.

        1.Jeśli bicie masz na dodawaniu gazu/mocy silnikowi oraz na hamowaniu gazem/silnikiem to masz do wymiany przeguby wewnętrzne. ( to było u mnie i 3 mechaników w tym 2xASO obstawiali albo opony albo łożyska. A mój mechanik po przejechaniu się autem wg wzoru 1. powiedział przeguby wewnętrzne - wymienił i od ponad roku cisza)
        2. Jeśli po zakrętach to najprawdopodobniej zewnętrzne.

        Powodzenia

        ...Moje Cappuccino MPi...

        jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
        sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
        wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X