Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyciek z króćca wody. Co kupić?

Zwiń
X
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Wyciek z króćca wody. Co kupić?

  Hej

  Gdzieś z króćca wody leci płyn.

  Będę zakładał za chwilę gaz i gadałem z gazownikiem, że mógłby od razu wymienić uszkodzony element, jeśli go kupię.

  Pytanie do Was co kupić na zapas, króciec z termostatem i czymśtam jeszcze to na pewno ale może to być też jakaś drobniejsza usterka i może powinienem jakąś uszczelkę kupić bo wystarczy, albo sam termostat? Bez rozbierania to ciężko na pewno ocenić, zauważyłem, że jest mokro pod króćcem, w okolicach takiego zielonego czy niebieskiego korka No ale nie wiem skąd dokładnie leci.

  Jak to wynika z waszego doświadczenia. I jesli kupować całośćto najlepiej jaki producent?

 • #2
  Jeśli termostat działa prawidło to nie ma potrzeby kupowania nowego ( chyba że nadmiar gotówki ... ) W całym układzie termostatu i rozgałęziacza masz trzy uszczelnienia : 1) uszczelka koloru pomarańczowego łącząca króciec termostatu z obudową ( najczęściej ta podcieka ) 2) rozgałęziacz do głowicy , coś jak oring koloru czarnego 3) oring czujnika temperatury płynu .
  Jeśli chcesz kupić całość to firmy Behr . Taki był zakładany na pierwszy montaż . Numery uszczelek sprawdzisz w katalogu Etka - Online .

  Komentarz


  • #3
   Jak całość to Behr/Mahle, można też sam oring (037121688 50X3,15) wymienić między obudową termostatu a silnikiem ale czasami to może nie pomóc.

   Komentarz


   • #4
    Termostat działa, ale słyszałem właśnie że w większości przypadków to i tak trzeba zmienić całość.

    Komentarz


    • #5
     Zawsze największy wyciek jest na zimnym silniku lub gdy stygnie . Rozłożyć kawałki ręcznika kuchennego papierowego w miejscach połączeń i będzie wiadomo skąd cieknie .

     Komentarz


     • #6
      Z całym szacunkiem .... po co zmieniać całość ? Bo ktoś tak naklepał w internecie ?

      Komentarz


      • #7
       Nie, to nie tak. Nie chcę na siłę zmieniać całości.

       Chciałbym wiedzieć jakie części kupić w razie jednej czy drugiej opcji, żeby były pod ręką i gdy się okaże, że wystarczy uszczelka, to wymienić uszczelkę a cały króciec oddać do hurtowni nie wykorzystany. Z tym ręcznikiem to dobry pomysł, ale pokaże mi tylko mniej więcej skąd leci nie? w którym miejscu nakapało A może po czymś ściekać i kapać nie koniecznie tam gdzie jest nieszczelność.

       Komentarz


       • #8
        Z ręcznikiem to sposób pewny i jednoznaczny . Jedną część owijasz pomiędzy króciec a obudowę drugą podkładasz pod mocowanie do głowicy . Nic nie będzie sciekać bo nie ma skąd . Zaznaczam że ta konstrukcja jest szczelna i nawet wiekowa nie powinna przeciekać . Wyciek to błąd montażu przez poprzednika , uszkodzenie termostatu lub przewodów elastycznych . Jaki roczni i przebieg ?

        Komentarz


        • #9
         Z drugiej strony ( 195 zł na znanym portalu aukcyjnym ) za całość z org czujnikiem temperatury nie wydaje się drogo . Z uwagi na wiek i przebieg można dla spokojności całość wymienić . U mnie oryginalny termostat padł przy 80 tys km .

         Komentarz


         • #10
          to jest 2008 i ma 77k przebiegu

          no i termostat i krociec są fabryczne

          Komentarz


          • #11
           Kupiłeś auto z małym przebiegiem więc można zainwestować . Tak jak pisałem wcześniej , u mnie fabryczny wytrzymał 80 tys km z tym że wycieków nie było . W pewnej chwili przestało działać ogrzewanie i trzeba było na parkingu przy -15 stopniach wymieniać . Pamiętam do dziś .

           Komentarz


           • #12
            Ale zanim zaczniesz cokolwiek robić ( mimo wszystko uważam że wycieku być nie powinno ) dla spokojności zrób test na zawartość CO2 w płynie chłodniczym . Zestawy są tanie i dostępne . Zrobisz sam na parkingu .

            Komentarz


            • #13
             Tak, bałem się tematu uszczelki, jednak jednoznacznie widać wyciek, a żadnych innych objawów uszczelki nie ma. Testu nie robiłem, po naprawie wycieku jak jeszcze będzie ubywać to zrobię.

             Komentarz


             • #14
              Nie wiem jak tu się linkuje ale masz na pierwszej stronie . Wchodzisz w części samocodowe , układ chłodzenia , termostaty . Na górze wpisujesz octawvia 1.6 . Całość z obudową 195 plus wysyłka , sam króciec 113 plus wysyłka . Brałbym całość bo sam czujnik temperatury jest dość kosztowny . Tu masz oryginał Behr w opakowaniu Mahle .

              Komentarz


              • #15
               Test zrób teraz . Zaoszczędzisz czasu i podwójnej wymiany/naprawy . To że nie ma objawów to nic nie znaczy . Spaliny mogą się dostawać do płynu chłodniczego co podnosi ciśnienie w układzie i stąd wyciek . Test zrób dla spokojnej głowy .

               Komentarz


               • #16
                To fakt. P.S. Podrzuć mi proszę linki do tych części i do samego katalogu może w pw

                Komentarz


                • #17
                 Muszę zejść do auta, ale wydaje mi się, patrząc na zdjęcia tych części, że jedna ze śrub od termostatu ma rdzawy nalot, tak jakby była zalewana.

                 Komentarz


                 • #18
                  Wpisujesz w szukajkę Etka online , wybierasz model , rocznik . Wchodzisz w silnik , po opisie znajdujesz swój model i szukasz co potrzeba . Szukaj w układzie dolotowym . Będziesz potrzebował kompletu uszczelek kolektora 4 szt kolektor - głowica oraz 4szt łączące części kolektora . Części do kupienia też na all ... Wpisz ,, uszczelki kolektora octavia " . Dół będzie z elringa ( zielone ) góra ( czarne ) victor reinz .

                  Komentarz


                  • #19
                   Łebkiem śruby się nie przejmuj . Po 10 latach nie będzie jak nowa

                   Komentarz


                   • #20
                    Jeszcze bym wymienił zbiornik wyrównawczy . Po kilkunastu latach lubią się rozsypać w środku po czym kawałki zatykają nagrzewnicę . Koszt oryginału ok 100 zł i spokój na kolejne 10 lat .

                    Komentarz


                    • #21
                     druga jest jak nowa

                     Komentarz


                     • #22
                      Mocno i długo kapało . Ten różowy osad to z płynu G12 . Cieknie pomiędzy króćcem a obudową . Numery uszczelek kolektora to 1) 06A133398F 2) 06A133227B

                      Komentarz


                      • #23
                       Czyli można by kupić uszczelki i ewentualnie sam termostat z obudową. I zobaczymy co się wykorzysta. Może same uszczelki. Dzięki za pomoc!

                       Komentarz


                       • #24
                        Jeśli kupisz termostat z króćcem to w zestawie jest nowa uszczelka . Jeśli kupisz raz z całą puchą ( wersja za 195 ) masz wszystkie uszczelki plus czujnik temperatury oraz wszystko fabrycznie skręcone i śruby zabezpieczone klejem . Samą uszczelkę króćca też można kupić . O oryginał ciężko ( kiedyś mieli na skoda żagiel w Lublinie ) raczej chińczyk Ajusa

                        Komentarz


                        • #25
                         .... lub wariant dla oszczędnych lub na potrzebę chwili :
                         odkręcić króciec ( trochę chłodziwa wycieknie )
                         zobaczyć w jakim stanie jest stara uszczelka ( raczej nie będzie rozerwana bo jest w rowkowatym gnieździe )
                         wyjąć , wyczyścić gniazdo , ew. uzupełnić silikonem , uszczelkę obrócić odwrotnie i skręcić całość .

                         Komentarz

                         Pracuję...
                         X