Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyciek z króćca wody. Co kupić?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Podobny temat przerabiałem w tamtym roku. Ubytek z łączenia termostatu i bloku silnika. Winna była albo uszczelka albo termostat nie wnikałem z racji wieku samochodu i oryginalnego jeszcze termostatu i nowo zamontowaej instalacji LPG, kupiłem nowy termostat Behr za 195zl i wymieniłem. Spokój do tej pory.

    ​​​​​Pisałeś, że masz zamiar montować LPG, zdiagnozuj czy to właśnie z termostatu podcieka i zmień na oryginał dla swojego spokoju. Może ogarnie Ci to gazowników przy montażu LPG bo i tak musi wpiac się w układ chlodzenia ...( dwie pieczenie na jednym ogniu ) ...

    Tak, wiem, że niektórzy zaraz będą pisać, że to niepotrzebny wydatek i chyba mam za dużo kasy..., ale święty spokój jest dla mnie ważniejszy.

    Komentarz


    • #27
      gaziarz wymieni . ruszając obudowę termostatu widzę jak wyplywa z połączenia z kroccem. może uszczelka da rade

      Komentarz


      • #28
        Te uszczelki są raczej długowieczne ... Są cztery możliwości ; niedokręcone śruby , przekręcona śruba i zerwany gwint , pęknięte gniazdo śruby , przy montażu pod uszczelkę dostał się jakiś twardy syfek . Ktoś przy tym już gmerał . Przy stanie fabrycznym taka awaria jest mało prawdopodobna ( chyba że jednak UPG )

        Komentarz


        • #29
          no właśnie mało prawdopodobne że sama uszczelka poszła. ale wezmę kluczyk i spróbuję ruszyć te śruby może coś się wyjasni

          Komentarz


          • #30
            Tylko delikatnie . Słaby wektor podejścia . Oczyść gniazdo .

            Komentarz


            • #31
              Ja tylko taką angedotkę tu napiszę (wiem, że to nie jest powodem usterki i zupełnie nie ta marka auta) - w Fordzie Fiesta kiedyś mi nagle zaczął ciurkiem wyciekać płyn chłodniczy i generalnie wcześniej też często musiał go dolewać - okazało się, że uszczelka w króćcu była tak napuchnięta, że rozsadziło cały króciec powodem prawdopodobnie było to iż gdzieś wyciekał olej i kapał na tą uszczelkę
              Pozdro!

              Komentarz


              • #32
                Wymieniłem cały króciec. Próba ratowania skończyła się fiaskiem. Nie widać na starym pęknięć ani nic, ale z połaczenia cieknie.

                Komentarz


                • #33
                  Mogło być mikro pękniecie i sączyło się pod wpływem dużego ciśnienia i wysokiej temperatury. Jak kupiłeś oryginał i dobrze Ci to założyli to masz problem z głowy. Teraz tylko zakładać gaz...

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X