Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Łożysko oporowe

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Łożysko oporowe

    Witam mam pytanie odnośnie wymiany łożyska oporowego Skoda octavia 1.6 które znajduje się pod zielonym deklem w skrzyni mianowicie czy trzeba spuścić olej ze skrzyni kupiłem też nowy dekiel jego montaż to wbicie na sucho czy czymś smarujemy np dirko i chyba skrzyni nie trzeba wyciągać

  • #2
    Trzeba odłaczyć skrzynię od silnika. Przy takiej robocie warto rozważyć wymianę całego sprzęgła, bo robota pracochłonna. Wbicie zielonego dekielka to pikuś przed wymianą łożyska oporowego sprzęgła. Dekielek wejdzie nawet na krem Nivea.

    Komentarz


    • #3
      W jakim celu wyciągać skrzynie jeśli łożysko oporowe jest pod deklem zielonym a nie przy tarczy sprzęgłowej

      Komentarz


      • #4
        Aż mnie to zainspirowało, rzeczywiście bfq ma jakiś ińszy patent na sprzęgło niż myślałem, więc się dalej nie wypowiadam. Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez vikusia Zobacz wpis
          Witam mam pytanie odnośnie wymiany łożyska oporowego Skoda octavia 1.6 które znajduje się pod zielonym deklem w skrzyni mianowicie czy trzeba spuścić olej ze skrzyni kupiłem też nowy dekiel jego montaż to wbicie na sucho czy czymś smarujemy np dirko i chyba skrzyni nie trzeba wyciągać
          Coś się dzieje z łożyskiem ?

          Komentarz


          • #6
            Słychać jak grzechocze trochę w skrzyni pod dekiekiem a w tej skrzyni tam jest łożysko oporowe a na sprzęgło wycgodzi drut i wciska metalowy talerz

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X