Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Lekkie szarpanie po wymianie świec.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Lekkie szarpanie po wymianie świec.

    Witam.
    Pacjent : Skoda Octavia 2.0 + LPG Stag
    Ostatnio poszła na grubszy serwis: wymiana świec i kabli (NGK), regeneracja rozrusznika, wymiana osłon przegubów i wymiana termostatu, (skasowanie błędu mieszanki).
    Po odebraniu z naprawy auto ma całkowicie inny dźwięk silnika, zbiera się lepiej i żwawiej natomiast wyczuwam lekkie drgania na kierownicy i podszarpywanie.
    I tatuj pojawia się pytanie czy jest to wina mapy gazu, świec czy też potrzebna będzie wymiana cewki?
    Zaznaczam, że mechanik u którego robiłem te remonty ma dobrą renomę (dość spory zakład i zawsze byłem zadowolony) a pytanie zadaje, ze względu na to, że mieszka ode mnie 50km i ze względu na napiętość grafika najwcześniej mam czas podjechać do niego koło soboty, a pytanie zadaję po to żeby się zorientować od czego zacząć.
    Pozdrawiam i liczę na wsparcie.

  • #2
    Na lpg i pb tak samo jest? Ilu elektrodowe świece?

    Komentarz


    • #3
      Ze świecami to straszną gafę odwaliłem, bo nie sprecyzowałem jakie ma włożyć, tylko, żeby były to NGK do gazu.... (wiem zjebałem ostro, ale włożył takie same jak były tylko, że nowe).
      Co do samej sytuacji to po wczorajszej jeździe wyskoczył mi chceck engine ---> błędy za ubogiej i za bogatej mieszanki.
      Co do różnicy PB/LPG na początku nie było różnicy szarpało tu i tu (jeździłem głównie na gazie), ale po wczorajszej jeździe na PB przestało szarpać, wydaje mi się, że to jednak mapa benzyny uciekła całkiem i dopiero powoli wraca (miałem z nią wcześniej problemy przez niefortunne ustawienie instalacji na serwisie. )

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X