Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wspomaganie kierownicy!!!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wspomaganie kierownicy!!!

    Witam wszystkich na forum. Mam mały problem ze wspomaganiem w mojej octavi. Od jakiegoś czasu gdy kręcę kierownicą na postoju słychać jakby wycie, przeskakiwanie odczuwalne na kierownicy, kierownica ciężej się kręci. Przy przekręceniu kierownicy do oporu wycie jest bardziej głośniejsze jakby pompa wspomagania miała bardzo ciężko. Gdy dodam gazu do 1000-1100 obr/min i wyżej wycie ustaje a kierownicą lekko się kręci. Z układu nie ma żadnego wycieku. Płynu nie ubywa ze zbiorniczka. Pierwsza diagnoza - pompa wspomagania. Dzisiaj właśnie wymieniłem pompę i płyn - pompa nówka sztuka KYB 100bar. Wymiana pompy nic nie dała. Teraz myślę o regeneracji przekładni kierowniczej ale mogę się mylić. Proszę o pomoc.

  • #2
    Tutaj filmik z działania wspomagania.
     

    Komentarz


    • #3
      Na postoju nie kręci się kierownicą. No i też szkoda opon.

      Komentarz


      • #4
        Czyli mam rozumieć, że to normalne i u ciebie też tak działa wspomaganie skoro twierdzisz, że się nie kręci kierownicą na postoju.

        Komentarz


        • #5
          Nie wiem jak wtedy działa, bo właśnie nie kręcę. I żonę też tego nauczyłem.

          Komentarz


          • #6
            Wszystko możliwe z tymi łożyskami. Jak to sprawdzić czy to rzeczywiście łożyska amortyzatorów?

            Komentarz


            • #7
              Sprawdź sprężyny bo lubią pękać u góry i wtedy zamiast sprężyna opierać się na łożysku opiera się na karoserii i powolutku z każdym taki dźwiękiem wyciera dziurę w mocowaniu Macphersona.

              Komentarz


              • #8
                Problem rozwiązany. Przyczyną była przekładnia kierownicy (maglownica). Założona stara regenerowana przekładnia. Teraz lekko się kręci i jest cicho, nie ma żadnego wycia. Ogłaszam temat za zamknięty. Pozdrawiam.

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X