Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Metaliczne szatkowanie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Metaliczne szatkowanie

    Mam problem w mojej octavi 1.9 tdo 90 km alh podczas jazdy w pewnym zakresie obrotów slychać dzwiek metalicznego szatkowania nie wiem co jest przyczyna znajomy twierdzi ze sprzegło chociaz na wolnych obrotach i podczas przy dodaniu gazu podczas postoju nie slychac zadnego dzwieku tylkk podczas jazdy dodam ze nie trzepie tapicerka wiec wykluczylem sprzeglo nie wiem szukalem przyczyny pod samochodem nic nie znalazlem zadnej tluczacej blachy itp. Kolega powiedzial mi ze moze cos w układzie wydechowym czyli połączenie elastyczne (siatka tłumika) ale nie potrafie tego sprawdzic .Pytam czy miał juz ktos taki przypadek jak to sprawdzic .

  • #2
    Może to osłona termiczna / cienka blacha nad tlumikiem wyruszyła się z zaczepów i opadła na tłumik i drży tylko w odpowiednich warunkach.
    Pozdrawiam,


    Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

    Komentarz


    • #3
      Dobrze by było mieć kanał i dwie osoby . Jedna w samochodzie i przygazówka , druga od dołu nasłuchuje. U siebie miałem metaliczny dźwięk od 2500-2700 obrotów, każdy bieg. Okazało sie, że układ wydechowy wpadał w wibrawicje, z winy poluzowanych śrub.

      Komentarz


      • #4
        Sam borykałem się długo z czymś podobnym, czyli metaliczny dźwięk w pewnym zakresie obrotów podczas gwałtowniejszego wdepnięcia gazu. Ten kolega, który obstawiał u Ciebie łącznik elastyczny być może ma rację, bo u mnie to było powodem- po prostu puszczał spaw na flanszy łacznika tzw plecionki i nijako nie można było dojść o co chodzi bo z oględzin nic nie było widać, aż puścił na amen, łącznik wysunął się z flanszy i zaczęło walić prosto z kolektora- dźwięk wydechu prosto z kolektora niezapomniany. EDIT- tak jak piszesz na postoju żadnych objawów po przygazowaniu i próbowaniu wywołania tego objawu, tylko podczas jazdy.
        Ostatnio edytowany przez slawento; 41888.
        Sławek

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X