Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przy skręcie w lewo strzela pod podłogą i pedał hamulca robi się miękki

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Przy skręcie w lewo strzela pod podłogą i pedał hamulca robi się miękki

    Witam wszystkich klubowiczów.
    Otóż ostatnio parkując pod marketem zauważyłem anomalie w Octavii. Otóż problem polega na tym że jest pojedyńczy strzał i przy tym strzale pedał hamulca robi się miękki że muszę pompować parę razy. Nie jest to typowy strzał jak przy uszkodzonym przegubie. Pojedyncze strzelenie i koniec. Testowałem już na skręcie ostre ruszanie itp. raz na jakiś czas strzeli pojedynczo i jest taki efekt. Może jakiś trop

  • #2
    Zamieszczone przez Michał STE Zobacz wpis
    jest pojedyńczy strzał i przy tym strzale pedał hamulca robi się miękki że muszę pompować parę razy.
    Obejrzyj przewód hamulcowy.
    Może być podgięty i stąd strzał ( zahacza o osłonę) i trzeba pompować.

    ...Moje Cappuccino MPi...

    jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
    sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
    wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

    Komentarz


    • #3
      Sprawdź czy nie ubywa płynu hamulcowego i jedź do mechanika - na forum nikt Ci tu nie wykryje przyczyny bez zajrzenia pod auto.
      OCTAVIA '01

      Komentarz


      • #4
        Płynu nie ubywa przewody mają orginalne mocowania do amorów. Nie widać żeby któryś był uszkodzony. Pytanie czy zużyty magiel może robić taki efekt?

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Michał STE Zobacz wpis
          Pytanie czy zużyty magiel może robić taki efekt?
          teoretycznie chyba może ale skąd problem z hamulcem?

          ...Moje Cappuccino MPi...

          jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
          sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
          wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

          Komentarz


          • #6
            Podnieś auto i zobacz czy nie masz dużego luzu na łożysku. Jak całe koło z tarczą będzie latać to ci rozepchnie klocki i pedał leci w podłogę.

            Komentarz


            • #7
              Spraw kolego gumy mocujące stabilizator do sanek ,mogą być wybite i przy wykonywaniu skrętu jedna ze stron się podnosi a druga opuszcza i tu może być przyczyna , jest jeszcze jedna rzecz również do sprawdzenia a mianowicie dolna poduszka silnika,która mocowana jest do sanek i skrzyni , ja właśnie wczoraj też walczyłem z takim pojedynczym puknieńciem ,a występowało tylko przy ruszaniu do przodu zaraz po wykonaniu cofania i gdy właśnie z jazdy do tyłu po zatrzymaniu chciałem ruszyć do przodu , okazało się że luz powstał na skręcaniu poduszki dolnej silnika w miejscu gdzie w łapie jest tuleja gumowa (ja u siebie wymieniałem na poliuretan) ,musiała być słabo skręcona bądź po kilku latach się ułożyła i powstał luz.ok
              Także sprawdź również tą dolną łapę .
              Był ATD 101KM 240NM a teraz jest

              ARL 185KM 371NM http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...lies/smile.png i teraz czuć że auto jedzie http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...es/biggrin.png

              https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-k...5-IDeGVGr.html

              Komentarz


              • #8
                Witam,
                czy udało się rozwiązać problem?

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X